Завантажити ще

У Росії залишилося менше 40% високоточної зброї

У Росії залишилося менше 40% високоточної зброї
Фото: t.me\Ukraine Now

За три місяці від початку повномасштабного вторгнення Росія значно вичерпала запаси своєї високоточної зброї. Масовані атаки українських об'єктів "з'їли" 60% арсеналу, а за деякими позиціями - і до 70%. Про це 25 травня повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скибицький, повідомляє прес-служба ГУР МО.

- За нашими даними, якщо говорити про високоточну зброю, то використано вже близько 60% запасів. За деякими видами навіть більше - 70%. Є відповідні нормативні вимоги за тим граничним рівнем, який необхідно тримати у військах, і за тими самими "Іскандерами" цей граничний рівень майже настав, - сказав він.

І ця ситуація для РФ загрозлива, тому що Росія не може поповнювати свої запаси так само швидко, як свого часу Радянський Союз.

– У них немає таких потужностей та швидкого виробництва високоточної зброї, – каже він.

За словами Скибицького, цьому заважають і економічні санкції, політичні санкції, які не дозволяють наразі широкомасштабно використовувати компоненти іноземного виробництва.

– Вони змінили тактику застосування такого озброєння. Якщо раніше по об'єкту застосовувалися дві чи чотири ракети, то зараз чітко вибирається об'єкт, ціль, це від 8 до 12 ракет різного формату, - підсумував розвідник.

Одним із доказів нестачі високоточної зброї є те, що для ударів по території України Росія почала використовувати радянські крилаті ракети Х-22, у яких відхилення від цілі може становити десятки та сотні метрів. Вперше це сталося у ніч на понеділок, 9 травня, на Донеччині.

За даними Володимира Зеленського, за три місяці (з 24 лютого по 23 травня) російська армія завдала по Україні 1 тисячу 474 ракетні удари, застосувавши 2 тисячі 275 різних ракет.