Завантажити ще

Андрющенко: Жертвами РФ Маріуполі стали понад 22 тисячі людей

Андрющенко: Жертвами РФ Маріуполі стали понад 22 тисячі людей

За 91 день війни жертвами російської агресії у Маріуполі стали щонайменше 22 тисячі людей. Таким чином Маріуполь став містом-примарою, розповів виданню CNN радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Він підкреслив, що ця цифра ґрунтується на «численних контактах», які він та інші чиновники мерії продовжують підтримувати з офіційними особами, які перебувають у місті. Реальна цифра, додав Андрющенко, може бути набагато вищою.

Радник мера Маріуполя також розповів, що зараз процес перепоховання загиблих ускладнюється тим, що росіяни наполягають на тому, щоб повернені тіла були доставлені в морг. При цьому вони вимагають від родичів чи тих, хто хоче забрати тіло на перепоховання, записати відео із заявою про те, що покійного було вбито українськими військовими.

Андрющенко сказав, що Маріуполь відкинуто у середньовіччя.

– У місті абсолютно темно. Єдине світло - від російських військ та російських патрулів. Усюди запах смерті та запах вогню, - заявив він.

Андрющенко додав, що Маріуполь охоплений гуманітарною катастрофою та має дуже мало контактів із зовнішнім світом. При цьому мобільний зв'язок лише починає відновлюватися. Місцеві не мають можливості вільно пересуватися: для будь-якого переміщення містом потрібні спеціальні пропуски, а система фільтрації не дозволяє їм  залишити місто.

Напередодні Андрющенко повідомляв, що у підвалі однієї з багатоповерхівок виявили близько 200 тіл загиблих. Люди відмовилися розбирати могильник, тож МНС РФ залишило місце робіт.

В Офісі генпрокурора також повідомили, що лише протягом 24 травня стало відомо про загибель трьох підлітків у Маріуполі. Жертвами російських обстрілів стали хлопці 14, 15 та 17 років.