Завантажити ще

Секретна рятувальна операція: із крейсера "Москва" забрали тіла загиблих та документи

Секретна рятувальна операція: із крейсера
Фото: mil.ru

Російські військові забрали з затонулого крейсера "Москва" тіла загиблих моряків та секретну документацію в результаті операції, що тривала два тижні. Про це 24 травня у коментарі виданню Крим. Реалії повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скибіцький.

За його словами, Росія проводила рятувальну операцію на крейсері «Москва», що затонув. Скибицький стверджує, що вона тривала щонайменше два тижні.

- Було залучено від 5 до 7 кораблів. Здебільшого, це були рятувальні кораблі, катери, буксири, які діставали тіла, знімали всю апаратуру, яка там засекречена та проводили зачистку цього крейсера – діставали те, що там залишилось і що не має потрапити до рук третьої країни, – повідомив Скибицький.

Російські військові публічно не повідомляли про проведення рятувальної операції на затопленому крейсері "Москва".

Скибицький також підтвердив інформацію Міноборони РФ про те, що флагман Чорноморського флоту затонув, коли його буксирували в окупований Севастополь.

Крейсер "Москва" було підбито українськими протикорабельними ракетами "Нептун" 13 квітня. 14 квітня Міноборони РФ визнало втрату флагмана, повідомивши, що він затонув через шторм під час буксирування в порт Севастополя. У Росії раніше заявили про вибух боєзапасу корабля та пожежу, але причину інциденту вперто не називають вголос. Окупанти офіційно визнали загибель на крейсері одного моряка та зникнення безвісти ще 27 членів екіпажу.