Завантажити ще

Генштаб: Російські загарбники готуються до наступу на Слов’янському напрямку

Генштаб: Російські загарбники готуються до наступу на Слов’янському напрямку
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/

На 89-ту добу війни в Україні російські загарбники продовжують завдавати ракетні та авіаційні удари по нашій території. Інтенсивність застосування авіації у зоні ведення активних бойових дій збільшена, повідомили у Генштабі ЗСУ.

На Волинському та Поліському напрямках збройні сили Білорусі посилено ведуть розвідку. Розгортаються додаткові підрозділи у прикордонних районах Гомельської області. Загроза ракетно-авіаційних ударів з цієї сторони залишилась.

На Сіверському напрямку ситуація суттєвих змін не зазнала.  На Слобожанському напрямку ворог веде бої, щоб утримати зайняті раніше рубежі на Харківському напрямку. Окупанти посилюють поліцейсько-адміністративний режим, встановлюючи блокпости та фортифікаційні споруди на під’їзних шляхах та безпосередньо поряд з Великим Бурлуком, Капітолівкою, Михайлівкою, Левківкою, Забавним та Куп’янськом.

Ворог готується до відновлення наступу на Слов’янському напрямку. Спробував наступати в районі Довгенького. Підрозділи Сил оборони відбили наступ, ворог зазнав втрат і відступив.

На Донецькому напрямку противник намагається прорвати оборону наших військ та вийти на адміністративні кордони Луганської області.  На Лиманському напрямку активних боїв не було. Окупанти обстрілювали інфраструктуру в районах Лиману, Озерного та Діброви.

На Сєвєродонецькому напрямку ворог зосередив зусилля у напрямку Сєвєродонецька та штурмовав в районі Тошківки. На Бахмутському напрямку противник вів бій, за підтримки артилерії, в районі Олександропілля. Зазнав втрат та відступив. Безуспішно намагався наступати в районах Липового та Трипілля.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках інтенсивність боїв знизилась. Ворог намагається закріпитись на досягнутих рубежах, обстрілює позиції Сил оборони. Росіяни завдавали удари по цивільній інфраструктурі в районах Авдіївки, Новоселівки Другої, Новомихайлівки та Микільського.

На Південнобузькому напрямку ворог активних боїв не проводив. Він зосередив зусилля на утриманні зайнятих рубежів, веденні розвідки та заходах з інженерного обладнання позицій. На Бессарабському напрямку на території Придністровського регіону республіки Молдова значних переміщень особового складу та техніки не зафиксовано.

Через втрати в ході боїв ворог змушений знімати зі зберігання танки Т-62, якими комплектує резервні батальйонні тактичні групи, що формуються для відправки в Україну. Крім того, для поповнення втрат використовується техніка, що була уражена та відновлена на ремонтно-відновлювальних підприємствах.

За минулу добу на Донецькому та Луганському напрямках відбито 11 атак ворога, знищено 6 танків, 10 одиниць бойової броньованої техніки та 6 одиниць автомобільної техніки противника. Підрозділи протиповітряної оброни на зазначених напрямках збили 1 БпЛА типу “Орлан-10” та ворожий літак Су-25. Авіаційні та зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил знищили 4 ворожі крилаті ракети.