Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Кім: У Миколаєві питна вода у кранах може з'явитися за місяць-півтора

Кім: У Миколаєві питна вода у кранах може з'явитися за місяць-півтора

У Миколаєві, який понад місяць прожив без централізованого водопостачання через російські обстріли, питна вода у кранах має з'явитися за місяць-півтора. На даному етапі в систему запустили технічну воду.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

"Ми наразі працюємо, щоб подати в крани питну воду. Вже є програма Кабміну з ініціативи Офісу президента, в рамках якої виділяються гроші. Ми над цим працюємо. Нині водою із свердловин ми систему заповнюємо, і у перспективі через місяць-півтора вода у кранах буде питною, але, швидше за все, подаватиметься за графіком. Або ж постійно подаватиметься технічна вода, і кожному потрібно буде окремо займатися фільтрацією", - розповів Кім.

Він пояснив, що технічна вода, яку нещодавно вдалося запустити, подається через міську систему водоочищення з р. Південний Буг. Вона також пройшла всі необхідні бакпосіви.

"Але ця вода все одно технічна. Питну - населенню підвозять, вона продається, роздається. Загалом у порядку все з водою, жити можна", - вважає голова Миколаївської ОДА.

Якщо говорити про цілодобову подачу питної води, як було раніше, то на це піде певний час. Наразі влада опрацьовує кілька проєктів.

"Катастрофи гуманітарної якоїсь нема, ми не ходимо брудними, немитими – такого немає. Люди ходять чисті, посміхаються, у випраному одязі, до магазинів заходять, їжу купують. Ходять із візками за хорошої погоди, поглядаючи на небо, щоб не бомбили" , – додав також Кім.

Нагадаємо, як повідомив раніше заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, російський обстріл у квітні вивів з ладу єдине джерело постачання води до Миколаєва. За дорученням президента України на днях проблему вдалося вирішити, забезпечивши місто технічною водою. Якщо до повномасштабного вторгнення росії місто отримувало 75-80 тисяч кубометрів води на добу, то зараз – 60 тисяч, і ситуація постійно покращується. Окремо подають питну воду з новостворених свердловин – її додатково очищують. Питну воду можна вільно набрати на вулиці, також фасовану привозять до міста з інших областей.