Завантажити ще

Human Rights Watch розповіла про звірства росіян в Україні: мародерство, крадіжки, насильство та вбивства

Human Rights Watch розповіла про звірства росіян в Україні: мародерство, крадіжки, насильство та вбивства
Фото: Human Rights Watch

Правозахисники організації Human Rights Watch відвідали 17 українських міст та сіл, де дізналися про жахіття, яке влаштували там російські військові. Російські війська, що окупували значну частину Київської та Чернігівської областей, влаштовували страти мирних жителів, піддавали їх катуванням та чинили інші протизаконні дії, які можуть бути кваліфіковані як військові злочини. Про це йдеться у заяві, опублікованій організацією Human Rights Watch (HRW).

У квітні співробітники Human Rights Watch відвідали 17 населених пунктів у Київській та Чернігівській областях та задокументували 22 позасудові страти, 9 випадків незаконного позбавлення життя, 6 потенційних випадків насильницького зникнення та 7 випадків тортур. Крім того, правозахисники записали 21 свідоцтво мирних жителів про те, як їх незаконно утримували під вартою у нелюдських, принизливих умовах.

- Численні звірства російських військ, що окупували північ України на початку війни, огидні, незаконні та жорстокі, - сказав Георгій Гогіа, заступник директора HRW з Європи та Центральної Азії.

Мирні жителі розповіли правозахисникам, що російські військові тримали їх цілодобово чи навіть тижнями у брудних, задушливих приміщеннях – у підвалі школи, на заводі, у котельні – практично без їжі, без води, без туалету. У селі Ягідне російські військові 28 днів тримали у шкільному підвалі понад 350 місцевих жителів, у тому числі щонайменше 70 дітей, з яких п'ять були немовлятами. Протягом цього часу людей майже не випускали назовні. У приміщенні не було чим дихати; не було вільного місця, щоб лягти. Людям доводилося справляти потребу у відра.

Крім того, співробітники Human Rights Watch задокументували сім випадків, коли російські військові катували затриманих людей, щоб отримати від них якісь відомості. Людей били, били струмом, інсценували їхню кару.