Завантажити ще

Купують довідки та лягають у психлікарню: на окупованому Донбасі намагаються уникнути мобілізації

Купують довідки та лягають у психлікарню: на окупованому Донбасі намагаються уникнути мобілізації

Українські спецслужби оприлюднили чергову перехоплену розмову російських солдатів. На запису військовослужбовець ЗС РФ (родом з Донецька, знаходиться в Херсонській області) розповідає своїм батькам, що в їхньому підрозділі всі «страйкують». Про це повідомляє Головне управління розвідки.

- Та тому, що набридло все, з го*на в го*но. Всім уже це набридло, всі страйкують. Ну, з траси нас у поля кинули. Тільки нічого не обладнане, і всіх це дістало. І починають страйкувати, що скільки можна і копати, і рити, і все це робити безглуздо, - розповідає військовослужбовець.

- Ну вже скоро 90 днів спливає...

- Не котить уже 90 днів. Нам уже сказали, що не котить, ні про що навіть не думайте, до кінця спецоперації, а потім ще два місяці. Ось наші терміни, ніяк 90 днів не котить.

- Гаразд, Андрюша, ну тримайся, синочку, там...

- Скажи мамі, нехай мені довідки зробить, що я гіпертонік. Може, вийти додому з'їхати, там декого відправляли... - просить російський боєць.

Далі солдат розмовляє зі своєю матір'ю, яка розповідає, що в одному з підрозділів, де служить їхній спільний знайомий, 400 людей здали зброю. Їх доправили до Донецька. Ставлення до них як до «дисидентів та революціонерів». Самого ж знайомого родичі оформили до лікарні, щоб того не звинуватили у дезертирстві:

- Сказав, я більше не піду в армію, що ховатиметься, схуд у два рази, борода у нього виросла до пояса. Це саме... Він ще в дитинстві колись упав з гаража, і в нього голова щось там. Мабуть, щось йому тепер у голову дало. Ну Галка поклала його в психлікарню по блату. Щоб коли його випишуть, він міг їздити на машині і працювати, - розповіла мати.

За словами «мобілізованого», незважаючи на великий тиск, кількість тих, хто відмовляється воювати проти України в так званій «ДНР», все збільшується.

Раніше Служба безпеки України показала відео допиту російського окупанта, який зізнався у вбивстві мирних людей. Силовики зазначають, що це одне з перших зізнань загарбників, яке вдалося отримати під час тривалої та кропіткої роботи української спецслужби.