4 липня
Завантажити ще

СБУ викрила в Україні 13 журналістів, які працювали на замовлення Росії

СБУ викрила в Україні 13 журналістів, які працювали на замовлення Росії

Служба безпеки України заборонила в'їзд в Україну 13 іноземним журналістам, які працювали на замовлення Російської Федерації. Про це повідомляє Telegram-канал СБУ.

- З початку повномасштабного вторгнення РФ Служба безпеки України викрила 13 представників закордонних ЗМІ, які готували "замовні" матеріали для кремлівських пропагандистів та публікували дезінформацію з фронтів. За матеріалами СБУ, їм заборонено в'їзд до України терміном на 3 роки, – розповіли силовики.

Крім цього, українські спецслужби нейтралізували понад десяток ботоферм потужністю понад 100 тис. фейкових акаунтів, заблокували понад 5,5 тисячі акаунтів та облікових записів.

- З останніх спецоперацій – викриття розгалуженої агентурної мережі спецслужб РФ, якою керували із Криму. До її складу входили псевдожурналісти та так звані "експерти", які отримували від російських кураторів гроші за свою роботу, - повідомили у СБУ.

Наразі "головний редактор", який координував діяльність групи, ховається на тимчасово окупованій території. Слідчі СБУ заочно повідомили його про підозру.

Раніше Служба безпеки України показала відео допиту російського окупанта, який зізнався у вбивстві мирних людей. Силовики зазначають, що це одне з перших зізнань загарбників, яке вдалося отримати під час тривалої та кропіткої роботи української спецслужби.