7 серпня
Завантажити ще

Від обстрілу російською артилерії загинула українська журналістка та блогер Оксана Гайдар

Від обстрілу російською артилерії загинула українська журналістка та блогер Оксана Гайдар
Фото: facebook.com/sergiy.tomilenko/

Однією з жертв російських окупантів стала українська журналістка та блогерка Оксана Гайдар. Вона загинула під час обстрілу російською артилерією села Шевченкове Броварського району між 11 та 12 березня, проте про її смерть стало відомо лише наразі, повідомив голова Нацспілки журналістів України Сергій Томиленко.

За його словами, Оксана загинула разом із мамою Лідією. До України вона повернулася після початку агресії з Росії, де мешкала із родиною.

"Вона залишалася свідомою та сміливою українкою в лігві агресора. На неї тиснули, її та чоловіка свого часу залякували, як Оксана мені розповідала... Я їй востаннє написала 7 березня – повідомлення не прочитане, тепер я знаю чому. Село було під окупантами", - розповіла у коментарі НСЖУ українська журналістка Алла Лазарєва, яка була знайома із загиблою майже 40 років та підтримувала з нею зв'язок.

Останній твіт Гайдар було датовано 11 березня. Журналістка повідомила, що у селі немає світла та майже немає інтернету.

"Русня нікому не дає виїхати – стріляє по автомобілях і навіть велосипедах на смерть. Можна лише тихо сидіти вдома. Гуманітарна катастрофа – питання максимально місяця. Твіттер я видаляю, сподіваюся, що ще побачимось. Все буде Україна", – написала вона.

Останній пост Оксани Гайдар. Фото: twitter.com/ruda_pani

Останній пост Оксани Гайдар. Фото: twitter.com/ruda_pani

Гайдар народилася та виросла у Києві у сім'ї журналіста: її батько, Юрій Гайдар, працював заступником редактора "Спортивної газети". Закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Шевченка.

Оксана Гайдар була відома своїми публікаціями на історичну тематику та повідомленнями у соцмережах під псевдонімом Руда Пані, в яких різко критикувала імперські амбіції російської влади та її прагнення за будь-яку ціну встановити контроль над Україною. При цьому журналіста проживала у Москві разом із чоловіком та сином. З початком широкомасштабного російського вторгнення Оксана повернулася до України, щоб бути поряд із мамою.

У березні під час спроби в'їхати до Ірпіня російські окупанти вбили американського документаліста Брента Рено, який працював на видання The Times. Його колега отримав поранення в ногу.