17 травня
Завантажити ще

Олега Царьова заочно засудили до 12 років ув'язнення

Олега Царьова заочно засудили до 12 років ув'язнення
Фото: Павловські новини

Колишній народний депутат Олег Царьов заочно отримав в Україні термін - 12 років ув'язнення, і він може виявитися не останнім. Про це 3 травня повідомляють "Граті".

Шевченківський районний суд Києва заочно засудив колишнього народного депутата Олега Царьова до 12 років ув'язнення. Суддя Павло Слободянюк визнав Царьова винним у публічних закликах до сепаратизму. Також суд визнав екс-нардепа винним у публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу з використанням ЗМІ. Крім того, суд звернувся до президента, щоб Царьова позбавили ордена "За заслуги" III ступеня.

Прокурор Юрій Ушастий зазначив, що саме такого вироку - 12 років ув'язнення та звернення про позбавлення нагород і рангу держслужбовця - вимагало держобвинувачення. Адвоката Царьова на засіданні не було

Справу проти Царьова прокуратура відкрила ще 2014 року після його неодноразових публічних висловлювань на підтримку федералізації України, щодо заперечення анексії Криму Росією, а також закликів політика до виходу зі складу України Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Херсонської, Миколаївської областей і створення так званої «Новоросії». 2016 року справу передали до суду.

Царьов був парламентарієм від "Партії регіонів", після Майдану 2014 року намагався балотуватися на посаду президента України, але зняв кандидатуру і відкрито виступив за "референдуми" у Донецькій та Луганській областях. Пізніше оголосив себе "спікером парламенту Новоросії".

У лютому-березні 2022 року Олег Царьов в обозі російських військ з'явився на тимчасово окупованій території України і нібито роздавав там гуманітарну допомогу. Крім того, звернувся до, за його визначенням, "колишніх соратників та однопартійців" Юрія й Олександра Вілкулів з пропозицією без бою здати український Кривий Ріг агресорові.

Після цього стосовно Царьова в Україні було відкрито нове провадження за заклики до зміни держкордонів України. За цією статтею йому загрожує довічне ув'язнення.

Новини по темі: Олег Царьов вердикт суду