Завантажити ще

Біля острова Зміїний знищено два російські катери

Біля острова Зміїний знищено два російські катери
Фото: Ендрюрабботт//wikimedia.org/

На світанку 68-го дня війни в Україні потоплено два російські катери типу "Раптор". Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Катери знищив «Байрактар». Подробиць про те, скільки на катерах було людей, немає.

Патрульні катери проекту 03160 "Раптор" - серія російських високошвидкісних патрульних катерів прибережної зони. Належать до кораблів 4-го рангу у ВМФ ЗС Росії. Проект розроблено у КБ АТ «Ленінградський суднобудівний завод «Пелла» за завданням ВМФ ЗС Росії.

Катери призначені для патрулювання, проведення пошуково-рятувальних операцій, перекидання десанту у прибережній зоні морів. Можуть входити у складі великого десантного корабля чи універсального десантного корабля.

Острів Зміїний розташований в Одеській області України і знаходиться на рівній відстані від румунського міста Суліна та українського Вилкового. У 2009 році Міжнародний суд у Гаазі закріпив за Зміїним статус острова та ухвалив компромісне рішення щодо морського кордону. Єдиний населений пункт на острові - селище Біле, в якому живуть переважно військовослужбовці гарнізону. На Зміїному є відділення пошти та банку.

27 квітня ЗСУ завдали удару по позиціях армії РФ на острові, знищивши зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10".

Новини по темі: Війна кораблі