18 червня
Завантажити ще

Аваков заявив про поранення Герасимова під Ізюмом, інше джерело спростовує

Аваков заявив про поранення Герасимова під Ізюмом, інше джерело спростовує

Екс-глава МВС України Арсен Аваков повідомив, що відряджений в Україну командувати "битвою за Донбас" начальник російського Генштабу Валерій Герасимов отримав поранення внаслідок обстрілу командного пункту артилерією ЗСУ. Про це Аваков 1 травня написав до Фейсбуку.

- Наш інсайдер РФ повідомляє: "НачГШ ЗС РФ Валерій Герасимов поранений на території України. Він отримав осколкове поранення правої гомілки без перелому кістки", - заявив Арсен Аваков.

З іншого боку, УП з посиланням на розслідувачів CIT інформує, що відомості про поранення начальника генштабу РФ Герасимова не відповідають дійсності.

За їхніми словами, ЗСУ не встигли "накрити" Герасимова під Ізюмом у штабі, і він встиг евакуюватися. Посилені заходи безпеки у Білгороді, включаючи гелікоптери над містом (які раніше пов'язували з вибухом на складі боєприпасів неподалік міста) – це заходи безпеки якраз для прикриття начальника генштабу РФ. Він із групою офіцерів пересів із вертольота на літак Ту-154 і вилетів із Білгорода до Москви.

Вдень 1 травня радник голови МВС (як чинного, так і Авакова) Антон Геращенко повідомив телеграм, що в районі ставки Герасимова під Ізюмом пролунали потужні вибухи.

28 квітня українські ЗМІ повідомили про те, що начгенштаба приїхав до району Ізюму і прийняв на себе командування угрупуванням російських окупантів, яке має забезпечити оточення Слов'янська.

Для багатьох російських генералів, особисто задіяних в управлінні окупаційними військами в Україні, вторгнення вже закінчилося плачевно. Так, з'явилися повідомлення про ліквідацію там, під Ізюмом, російського генерал майора Андрія Симонова.