Завантажити ще

Денисова вимагає термінової евакуації маріупольців: Рахунок йде на годинник

Денисова вимагає термінової евакуації маріупольців: Рахунок йде на годинник
Фото: t.me/denisovaombudsman

Уповноважена Верховною Радою України з прав людини Людмила Денісова. закликала врятувати мешканців Маріуполя. За її словами, зараз критично не вистачає їжі та води, ліки не залишилося зовсім. Про це омбудсмен повідомила у соцмережі.

Для оточених російськими військами мирних жителів Маріуполя та поранених українських військових рахунок йде на годинник. Незважаючи на всі обіцянки, Росія не дає евакуюватися людям із "Азовсталі", зазначила вона.

- Учора по заводу продовжувалися авіаудари. Працювали танки, відбувалися піхотні штурми. Агресор у прямому значенні спалює Маріуполь. Не залишилося жодної вцілілої будівлі. Після масованого бомбардування кількість військових поранених, які перебували у шпиталі, зросла до 600 людей. З'явилися нові поранені, загиблі, серед яких медики. Критично не вистачає їжі та води. Ліки не залишилися зовсім, — зазначила вона.

За словами омбудсмена, в укриттях перебуває багато цивільних жінок, дітей, людей похилого віку. Точна їхня кількість невідома. За словами мера Маріуполя Вадима Бойченка, понад 300 людей ховалися у бомбосховищах, але потім ще приєдналися люди зі зруйнованих будівель. Не можна порахувати кількість бомбосховищ, що ще не зруйнувалися, і скільки там людей. Режим тиші не має більше 60 днів.

- Маріупольцям потрібна термінова евакуація! Рахунок іде вже не на дні, а на годинник. РФ грубо порушує права цивільного населення та поранених військових на життя та медичну допомогу, гарантовані Гаагськими та Женевськими конвенціями, – сказала вона.

Раніше командир 36-ї бригади морської піхоти, що знаходиться на "Азовсталі", Сергій Волинський записав звернення до президента Туреччини Реджепа Ердогана. Він просить врятувати українських захисників та маріупольців за процедурою "екстракшн"