15 липня
Завантажити ще

Російські окупанти встановили жорсткі правила життя у Маріуполі: Справжнє гетто

Російські окупанти встановили жорсткі правила життя у Маріуполі: Справжнє гетто
Фото: Міськрада Маріуполя.

Російські окупанти роздають жителям Маріуполя листівки під назвою "Основні питання", що описують встановлені загарбниками правила поведінки та життя у місті. Зокрема, окупанти змушують маріупольців проходити обов'язкову "фільтрацію", яку загарбники називають "верифікацією". Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, показавши фотографію документа.

- Окупаційна влада поширює у Маріуполі листівки "Відповідь на запитання". Саме вони показують усі реалії сьогодення та майбутнього Маріуполя під час окупації. Обмеження переміщення, обмеження свободи, обмеження прав та повна розруха. Тотальний контроль. Справжнє гетто, – вважає Андрющенко.

Так, у листівках російські окупанти повідомляють, що всі жителі Маріуполя мають пройти "верифікацію". Це евфемізм для позначення фільтрації населення, оскільки головною метою процесу було названо виявлення "українських бойовиків". Верифікація є обов'язковою для всіх, і пройти її закликають у терміновому порядку. До цього виїзд із міста неможливий, навіть до окупованого Донецька. Тим, хто успішно пройшов "верифікацію", обіцяють видати "талон-підтвердження" прямокутної форми.

FAQ від російських окупантів для Маріуполя. Фото: t.me\Петро Андрющенко

FAQ від російських окупантів для Маріуполя. Фото: t.me\Петро Андрющенко

У листівках також повідомляється, що зняти гроші з банківських карток (та іншими способами скористатися ними) або іншим шляхом перевести гроші у готівку неможливо. Винна у цьому, зрозуміло, Україна, яка ще у 2015 році встановила щодо фінустанов т. зв. "ДНР" "найжорсткіші обмеження".

За прикидками української влади, у Маріуполі після боїв та евакуації залишилося близько 100 тисяч людей. Під контролем українських захисників знаходиться лише територія заводу "Азовсталь", решта районів - під владою російських окупантів.