27 березня
Завантажити ще

Убитий у Бучі чоловік з велосипедом їхав до військкомату: його історію розповіли родичі

Убитий у Бучі чоловік з велосипедом їхав до військкомату: його історію розповіли родичі
Фото: t.me\Володимир Зеленський

Фотографія вбитого у Бучі 58-річного Михайла Романюка облетіла майже увесь світ. Тіло чоловіка з велосипедом так і пролежало на вулиці до визволення міста українською армією. Про це повідомляють "Факти ICTV".

Його родина наразі живе у Луцьку. Старенька мати розповіла про останній день життя сина.

- Він казав, що не може сидіти у підвалі, коли агресори намагаються захопити нашу землю. У мене, казав, серце розривається. Він зібрався до військкомату і заспокоював мене, що довго житиме, - сказала жінка.

Фото вбитого Михайла Романюка облетіло увесь світ - його вбили, коли він їхав, щоб записатися до місцевої тероборони та захищати місто від озвірілих окупантів.

– По них стріляли з другого поверху житлового будинку, – розповіла мешканка Бучі Вікторія Батура. - Зятю моєму пощастило, він уцілів, а Михайлові прилетіла куля в голову.

Жінки вирішили евакуюватись. З собою взяли лише документи. З Бучі вибиралися пішки, а потім натрапили на чоловіка, який взяв їх у свою машину та вивіз із окупованих терориторій. Про те, що Михайло загинув, його матері розповіли згодом, бо боялися за її стан.

Вже півтора місяці сім'я мешкає в одному з центрів Луцька, де знаходяться люди, які залишили свої домівки. У Луцьку сім'я одужує від пережитих жахів, і найбільше мріють про перемогу над російськими військами, щоб не гинули діти, жінки та наші мужні воїни. Повертатися до Бучі поки що не планують - кажуть, не уявляють, як зможуть жити там, де творилися такі жахи.

Буча була в окупації 33 дні, а тіло Михайла, як і інших розстріляних жителів міста, пролежало там, де застала куля російських нелюдів. Належним чином поховати його вдалося лише тиждень тому.