Завантажити ще

У Херсоні російські окупанти зайняли будівлю міськради через два місяці після захоплення міста

У Херсоні російські окупанти зайняли будівлю міськради через два місяці після захоплення міста
Фото: УНІАН.

У Херсоні, зайнятому російськими військами з 24 лютого, окупанти 25 квітня захопили будівлю міської ради. Про це 25 квітня повідомляє " УП " з посиланням на представника міської ради.

Окупанти наказали місцевим чиновникам віддати їм ключі та дозволили всім залишити приміщення міськради.

– О 16:30 до будівлі увійшли військові РФ, сказали вийти всім працівникам. Зняли український прапор із будівлі. Жодних пояснень людям не дали. Останнім залишив будинок міський голова Ігор Колихаєв, – розповів один із працівників міськради.

Поки що офіційно невідомо, для чого окупантам приміщення органу місцевого самоврядування і чому вони зайняли міськраду саме зараз.

– Я виїхав о 19:45, прапор України ще був над мерією, – підтвердив інформацію мер Херсона Ігор Колихаєв на сторінці у Фейсбуку та пообіцяв повідомити подробиці пізніше.

За словами мера, йому та співробітникам міськради дали можливість виїхати додому. Із завтрашнього дня Херсонська міська рада не працюватиме. З моменту захоплення міста орган самоврядування працював у приміщенні під українським прапором.

Українська розвідка раніше повідомляла, що у Херсоні та області окупанти готують референдум про створення ХНР – псевдореспубліки за лекалами т.зв. "ЛДНР". За попередніми даними, "референдум" може відбутися 1 травня. Володимир Зеленський попередив Росію, що проведення подібного "референдуму" на Херсонщині або будь-якій іншій тимчасово окупованій українській території означатиме вихід України з переговорів із РФ.