24 листопада
Завантажити ще

Генштаб про Придністров'я: агресія звідти можлива, але наразі війська РФ – у звичному режимі служби

Генштаб про Придністров'я: агресія звідти можлива, але наразі війська РФ – у звичному режимі служби
Фото: novostipmr.com

Росія продовжує нарощувати системи радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби у прикордонних з Україною районах Гомельської області (Білорусь). У той же час у Придністров'ї російський контингент несе службу у звичайному режимі, хоча використати невизнану республіку як плацдарм російські окупанти, як і раніше, можуть. Про це 22 квітня повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у зведенні станом на 18.00.

У районах населених пунктів Климівка та Димамерка розгорнуто пости постановки радіоперешкод підрозділами зі складу 48-го окремого батальйону радіоелектронної боротьби західного оперативного командування збройних сил Республіки Білорусь. Крім того, противник провів тренування чергових сил та засобів протиповітряної оборони. Зберігається загроза завдання ракетно-авіаційних ударів по об'єктах цивільної та військової інфраструктури України з території Республіки Білорусь.

На сіверському напрямку підрозділи прикордонної служби ФСБ РФ продовжують нести охорону українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях у посиленому режимі. Триває перегрупування військ.

На слобожанському напрямку окупанти силами підрозділів зі складу 6-ї загальновійськової армії, Балтійського та Північного флотів продовжують часткове блокування міста Харков, намагаються здійснювати вогневе ураження підрозділів українських військ та об'єктів критичної інфраструктури.

В ізюмському напрямку ворог проводить повітряну розвідку позицій ЗСУ з метою визначення можливих напрямів наступу. Для поліпшення тактичного становища підрозділів противник намагався здійснювати наступальні дії за напрямками населених пунктів Заводи та Дібровня, успіху не досяг.

На донецькому та таврійському напрямах бойові дії відбувалися вздовж усієї лінії зіткнення.

"За добу ворог здійснював штурмові дії у напрямку міста Слов'янськ, закріпився у населеному пункті Лозове. У районах Зеленої Долини та Кремінної противник продовжує закріплюватися на зайнятих позиціях, здійснює перегрупування та підготовку до наступальних дій", - повідомляють у Генштабі.

РФ здійснила посилення угруповання військ за рахунок переміщення з території Росії окремих підрозділів 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу і безуспішно намагається укріпитися в населеному пункті Рубіжне.

У районі Попасної російські війська зробили спробу штурма у напрямі населеного пункту Новотошківське та вглиб населеного пункту Попасна, успіху не досягли. Закріпилися у центральній частині населеного пункту Степове.

На авдіївському та курахівському напрямах окупанти намагалися здійснювати штурмові дії, успіху не досягли.

На маріупольському напрямку противник продовжував завдавати авіаційних ударів по Маріуполю та блокувати українські підрозділи в районі "Азовсталі".

На запорізькому напрямку окупанти намагалися провести штурм у напрямку населеного пункту Зелене Поле, успіху не досягли. Ворог посилив угруповання за рахунок переміщення підрозділів 19-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу. Разом з тим батальйонна тактична група 127-ї мотострілецької дивізії 5-ї загальновійськової армії втратила боєздатність і виведена в район відновлення.

У південнобузькому напрямку, в районі населеного пункту Олександрівка, ворог обороняє зайняті позиції. Здійснює повітряну розвідку.

"Не виключається ведення штурмових дій для виходу на адміністративні кордони Херсонської області", - наголосили у Генштабі.

За наявною інформацією, особовий склад окремої групи російських військ у так званій "Придністровсько-молдавській республіці" несе службу у звичному режимі. Водночас залишається можливість використання території невизнаної республіки для агресії проти України.

Особлива увага до Придністров'я тепер прикута після того, як 22 квітня керівництво Міноборони РФ оголосило мету "другого етапу спецоперації", як у Росії прийнято називати загарбницьку війну проти України. Серед цілей – контроль над півднем України з виходом у Придністров'я, де, як сказано, утискають російськомовне населення.