1 червня
Завантажити ще

Російські окупанти штурмують і бомбять "Азовсталь" усупереч наказу Путіна

Російські окупанти штурмують і бомбять
Фото: скрін відео\міськрада Маріуполя

У Маріуполі прямо зараз окупанти бомбардують і обстрілюють територію " Азовсталі ", незважаючи на заяву Путіна про нібито відмову штурмувати завод. Про це 21 квітня повідомляє радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Також, за його даними, точаться бої в районі трамвайного депо, розташованого на значній відстані від території "Азовсталі".

- Це просто для розуміння "зелених коридорів для Азовсталі" та "перемоги путіна в Маріуполі". Я впевнений – окупанти не зупиняться до повного знищення всіх, хто всередині "Азовсталі". Ні наших захисників. Ні цивільних. Тільки зовнішнє втручання та забезпечення гарантій безпеки із боку іноземних партнерів здатні забезпечити реальний порятунок усіх. Якщо ми говоримо про гуманітарні кроки, - наголосив Андрющенко.

Вранці 21 квітня Сергій Шойгу доповів Володимиру Путіну, що російські окупанти взяли під контроль весь Маріуполь – окрім "Азовсталі". Путін наказав не штурмувати завод із метою "зберегти життя та здоров'я" російських солдатів. Одразу після цього Ірина Верещук вимагає терміново відкрити гуманітарний коридор для евакуації мирних жителів і поранених військових з території заводу, на що Росія ніяк не відреагувала.

Джо Байден у своїй промові 21 квітня наголосив, що США закликають Росію забезпечити вихід мирного населення з Маріуполя та з комбінату "Азовсталь". У американського президента, крім іншого, "є сумніви", що Путін справді контролює Маріуполь.

А В ЦЕЙ ЧАС

Верещук заявила, що Росія не виконує взятих на себе зобов'язань - евакуація з Маріуполя знову зірвана

Росія не виконала взяті на себе під час переговорів з Україною зобов'язання та заблокувала виїзд автобусів із цивільним населенням з обложеного Маріуполя. Про це в коментарі " Радіо Свобода " заявила віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

- Росія напередодні погодила такий коридор (з Маріуполя до Запоріжжя. - Прим. авт.). Все, що ви бачите протягом дня, коли людей не випускають, коли автобуси не їдуть та не відбувається евакуація, це порушення Росією взятих на себе гарантій. І про це треба постійно говорити, - заявила Верещук.

За її словами, Росія скоїла злочин, оскільки заблокувала роботу узгодженого відповідно до міжнародного гуманітарного права коридору для евакуації населення.

Крім того, міністр розповіла, що напередодні, коли сторонам також вдалося домовитися про відкриття гумкоридора з Маріуполя, окупанти заглушили мобільний зв'язок, у зв'язку з чим більшість цивільних осіб, які перебувають у місті, не могли дізнатися про евакуацію.