13 червня
Завантажити ще

«Азов»: РФ скинула на Маріуполь надпотужну бомбу. Під завалами сотні людей

«Азов»: РФ скинула на Маріуполь надпотужну бомбу. Під завалами сотні людей
Фото: REUTERS

Російські військові скинули на завод "Азовсталь" у Маріуполі надпотужну авіабомбу вагою до 3 тонн. В результаті під завалами опинилися сотні громадянських людей. Йдеться про зсуви в районі польового шпиталю та місць, де знаходилися цивільні, у тому числі й діти, пише ТСН.

- Під завалами є загиблі хлопці, є поранені бійці, є можливо і цивільні, до яких ми зараз не можемо дістатися. Також імпровізовано наші польові шпиталі, теж під завалами, – розповів заступник командира полку "Азов" із позивним "Калина".

За його словами, точна кількість людей, що опинилися в пастці, невідома через відсутність нормального зв'язку, постійних бомбардувань і утворення нових завалів.

- І ми не можемо потрапити до деяких місць і сказати якісь конкретні цифри. Ми знаємо точно, що це сотні людей, серед яких велика кількість дітей, це і грудні діти, які перебувають тут, і ще поранені, - додав "Калина".

Він додав, що територією «Азовсталі» не вперше було скинуто надпотужні бомби. Плюс до цього працює корабельна артилерія, системи залпового вогню та озброєна артилерія – тобто «всі наявні засоби вони використовують проти українських захисників». Боєць наголосив, що воювати важко, але «ми довіряємо один одному, ми довіряємо нашому командиру, і ми знаємо, для чого ми тут».

– Ми у повній блокаді, де фронт на 360 градусів, де немає тилу, немає нормального забезпечення. І ситуація справді критична, - сказав «Калина».

Записав відео та командир 36-ї окремої бригади морської піхоти майор Сергій Волинський. Він закликав світових лідерів допомогти тим, хто перебуває в Маріуполі.

- Рахунок може йти на дні або навіть години. Угруповання противника в десятки разів перевищує нас... Ми ведемо оборону на одному об'єкті - на заводі, де знаходяться військові та цивільні, що потрапили в капкан війни. Ми звертаємось до світових лідерів допомогти нам. Із проханням застосувати до нас процедуру екстрадиції. І вивести нас на територію третьої держави. Маріупольський гарнізон, військових, більш ніж 500 поранених бійців та сотні цивільних людей, серед яких є жінки та діти, - зазначив Волинський.

Маріуполь обложено з початку березня. Весь цей час російські військові жодного разу не дали «зеленого коридору» для ввезення в місто гуманітарної допомоги або для евакуації мирних жителів. Люди вибиралися на особистому транспорті чи пішки, незважаючи на те, що доводилося долати понад 70 км.