8 червня
Завантажити ще

Російські окупанти збираються бомбити "Азовсталь" надпотужними бомбами та заперечують, що там ховаються цивільні

Російські окупанти збираються бомбити
Фото: t.me\Антон Геращенко

Російські пропагандисти цинічно заперечують факт знаходження великої кількості цивільних у підземних притулках маріупольського заводу «Азовсталь». Про це 19 квітня повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України.

Заявляючи про початок штурму території заводу, спікер т.зв. "народної міліції "ДНР" Едуард Басурін назвав "фейком" інформацію про наявність цивільних на "Азовсталі".

Така теза була озвучена незважаючи на десятки заяв вищого політичного керівництва України та українських військових, а також сотні відео з дітьми у підвалах "Азовсталі", поширених у мережі.

При цьому пропагандисти Росії "забули" і про те, що напередодні вони ж повідомили - нібито на заводі «Азовсталь» «бійці батальйону «Азов» тримають у заручниках цивільних осіб різного віку, включаючи дітей».

"Цю дезінформаційну кампанію Росії здійснює виключно для приховування чергового воєнного злочину, відповідати за який доведеться перед трибуналом", - йдеться у повідомленні.

Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Насправді через неможливість взяти Маріуполь російські військові планують повністю знищити "Азовсталь" у Маріуполі, де тримають оборону українські бійці та переховуються у притулку мирні жителі Маріуполя, зазначають у Службі безпеки України.

СБУ 19 квітня оприлюднила аудіоперехоплення розмови російського командира, в якій він повідомляє своїй дружині про те, що на "Азовсталь" чекають "тритонні сюрпризи з неба".

"Незважаючи на значну перевагу у кількості військ, російські окупанти не можуть взяти український Маріуполь. Тому хочуть зрівняти із землею завод "Азовсталь", де тримають оборону наші бійці. Окупантів не стримує навіть те, що на заводі знайшли притулок мирні мешканці міста. Тож рашисти готують 3-тонні "сюрпризи" з неба", - йдеться у повідомленні СБУ.

В українській спецслужбі зазначають, що ростовський командир взводу загарбників, який знаходиться за 4 кілометри від легендарної будівлі, розповідає своїй дружині про намір окупантів бомбардувати завод.

- Чекаємо тут сюрпризи від Росії... тритонні з неба... Сказали, зрівняють усе із землею... Приїжджав підполковник, казав: ви відчуєте на собі це, і почуєте, і відчуєте. Прикинь, вибухова хвиля буде, - повідомляє своїй дружині російський військовий. Бомбардування він аргументує тим, що "скільки ще можна чекати".

Виходячи з аудіоперехоплення, окупанти знають, що у приміщенні заводу знаходяться мирні жителі. Російський військовослужбовець на репліку своєї дружини про долю цих людей заперечує: "Всі, хто захотів, усі поїхали. Залишилися одні патріоти та дуже розумні".

Міноборони Росії офіційно вважає, що повідомлення про цивільних, які ховаються на «Азовсталі», - «інформаційний вкид», але все одно пропонує для них гуманітарні коридори.

- Якщо хтось із цивільного населення перебуває на "Азовсталі", вимагаємо вжити всіх заходів для їхнього звільнення та виходу через створені гуманітарні коридори. При цьому керівництво Росії гарантує безпечну евакуацію всіх без винятку мирних людей та їхнє переміщення у складі гуманітарних колон у будь-якому обраному ними напрямку, - повідомляють російські окупанти, які насильно депортували з Маріуполя на територію РФ вже десятки тисяч людей.

У т.зв. "ДНР" 19 квітня оголосили про початок штурму "Азовсталі", запропонувавши українським захисникам Маріуполя здатися. Для тих, хто погодиться, вдень на околицях заводу було нібито встановлено "режим тиші" для тих, хто готовий вийти без зброї та техніки, здавшись у полон.