23 червня
Завантажити ще

Україна запропонувала російським військовим кораблям забратися з Чорного та Азовського морів - поки що цілі

Україна запропонувала російським військовим кораблям забратися з Чорного та Азовського морів - поки що цілі
Фото: mil.ru

Міністерство оборони України після успішної ракетної атаки на крейсер "Москва" звернулося до ВМФ Росії з пропозицією покинути Азовське та Чорне моря - поки що кораблі на плаву і поки що вихід для них ще відкритий. Про це прес-служба Міноборони України повідомила твіттер 15 квітня.

-Міністерство оборони України нагадує російському флоту, що чорноморські протоки закриті лише для входу. Та частина вашого флоту, яка залишається на плаву, все ще має можливість вийти, пише Міноборони.

З початку повномасштабного вторгнення Росії влада Туреччини ввела в дію положення конвенції Монтре і закрила протоки військовим кораблям країн-учасниць (читай - Росії).

На даний момент Україні вдалося потопити три російські військові кораблі. 14 квітня після удару двома українськими ПКР "Нептун" затонув флагман Чорноморського флоту крейсер "Москва".

24 березня у Бердянську ударом ракети "Точка-У" знищено російського БДК "Саратов". Пошкодження отримали також великі десантні кораблі "Новочеркаськ" та "Цезар Куніков", які своїм ходом залишили порт (ступінь пошкоджень невідома).

7 березня російський корабель " Василь Биков " (один із найсучасніших у складі флоту РФ) неподалік Одеси був накритий залпом РСЗВ з берега.

Також ЗМІ повідомляли, що пошкодження внаслідок обстрілу ЗСУ отримав російський фрегат "Адмірал Ессен" (Олександр Турчинов стверджує, що це теж була ракета "Нептун"), проте підтверджень цієї атаки та поразки корабля з офіційних джерел не надходило.