Завантажити ще

Крейсер "Москва" тоне: ЗСУ вперше підтвердили ракетний удар, а окупанти "шукають причини займання" і не кажуть Путіну правди

Крейсер

Крейсер "Москва" тоне внаслідок влучення ракет, якими корабель атакували ЗСУ. Про це 14 квітня повідомляє прес-служба оперативного командування "Південь".

- Флагман Чорноморського флоту Росії отримав суттєві ушкодження. Виникла пожежа. Інші одиниці корабельного угруповання намагалися допомогти, але шторм і потужний вибух боєзапасу перекинули крейсер, і він почав тонути, - йдеться у повідомленні.

Про те, що "Москва" не просто горить, а й тоне, турецькі та румунські джерела повідомляли ще вночі 14 квітня. Однак у Міноборони РФ спростовують і  цю інформацію, і повідомлення українських військових, заявивши, що "корабель зберігає плавучість". Про причини пожежі та детонацію боєкомплекту (а також втрати внаслідок вибуху) в Росії не говорять – повідомляється, що вони "встановлюються".

- Осередок загоряння на крейсері "Москва" локалізовано. Відкритого горіння немає. Вибухи боєприпасів припинені, - йдеться у повідомленні.

За даними російських військових, вживаються заходи щодо буксирування "Москви" в порт.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що Володимиру Путіну доповіли про пожежу на ракетному крейсері "Москва", але відмовився уточнити, як глава РФ відреагував на цю новину.

– Не можу вам нічого сказати. По лінії військових доповіді йдуть регулярно верховному головнокомандувачу, – сказав Пєсков.

Він також не відповів на запитання журналістів, що саме сталося на кораблі.

"Москва" - російський гвардійський ракетний крейсер, головний корабель проекту 1164 "Атлант". Входить до складу 30-ї дивізії надводних кораблів Чорноморського флоту ВМФ Росії, є флагманом флоту.