28 вересня
Завантажити ще

Україна підбила крейсер "Москва" - той самий російський військовий корабель, який пішов на х@й на острові Зміїний

Україна підбила крейсер
Фото: facebook.com\ВМФ РФ

Флагман Чорноморського флоту Росії, ракетний крейсер "Москва", отримав серйозні пошкодження внаслідок української ракетної атаки. Про це 13 квітня на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив український військовий журналіст та експерт Серж Марко (Олександр Карпюк).

- Двома ракетами "Нептун" щойно вражений крейсер "Москва". Стоїть, горить. А на морі шторм. Потрібно тактичне затоплення, зважаючи на все, - написав він.

Пізніше Максим Марченко, голова Одеської ОВА, підтвердив, що українські військові результативно відпрацювали за крейсером «Москва»:

– Ракети «Нептун», що стоять на варті Чорного моря, завдали російському кораблю дуже серйозних пошкоджень. Та й сила слова українського народу теж спрацювала. Адже "Москва" - це той самий "російський військовий корабель", який брав участь у захопленні острова Зміїний, - написав губернатор.

Офіційні військові джерела України та Росії поки що не підтверджували ракетний удар по "Москві".

ДОВІДКА

"Москва" - російський гвардійський ракетний крейсер, головний корабель проекту 1164 "Атлант". Входить до складу 30-ї дивізії надводних кораблів Чорноморського флоту ВМФ Росії. Побудований на суднобудівному заводі імені 61 комунара у місті Миколаїв у 1979 році, спочатку отримав найменування «Слава». Після списання протичовнового крейсера «Москва» проекту 1123 року успадкував його ім'я і став флагманом Чорноморського флоту. Екіпаж крейсера – близько 510 осіб.

Російський ракетний крейсер не лише штурмував Зміїний на початку війни, а й блокував вихід українських кораблів із озера Донузлав у 2014 році під час захоплення Криму.