22 вересня
Завантажити ще

Російський шпигун, що впровадився до адміністрації Порошенка, визнав, що його кураторами колись були Кобзон та Зюганов

Російський шпигун, що впровадився до адміністрації Порошенка, визнав, що його кураторами колись були Кобзон та Зюганов
Фото: екранне відео \ssu.gov.ua

Співробітники Служби безпеки України затримали в Донецькій області агента російських спецслужб, який працював в Україні в різних держструктурах, зокрема в Адміністрації президента. Про це 11 квітня повідомляє прес-служба СБУ.

- Контррозвідка СБУ затримала агента російських спецслужб, який зробив в Україні серйозну кар'єру – працював в Адміністрації колишнього президента та інших держструктур. Він зізнається, що з 2014 року працював на Головне управління Генштабу Збройних Сил РФ. Був завербований після того, як втік із Донецької області до Білгорода, - йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, російські куратори обрали йому псевдонім "Регін" і поставили завдання отримати секретну інформацію державного рівня. Для цього куратори з РФ допомагали шпигунові робити кар'єру в українських органах влади.

- Зокрема агент працював у суді, згодом в одному з департаментів Адміністрації колишнього президента (виходячи з року вербування, це АП часів Петра Порошенка, - прим.авт.), а потім служив в армії. Він також збирав дані, що компрометують, про різних чиновників. А з початком широкомасштабного вторгнення в Україну – інформацію про силовиків, зброю та військову техніку, - інформують у СБУ.

У повідомленні уточнюється, що під час спецоперації співробітники Харківського управління СБУ перехопили канал зв'язку агента, встановили його місцезнаходження та затримали його на Донеччині. Агентові загрожує довічне позбавлення волі.

На опублікованому відео затриманий розповідає, що до 2014 року працював у органах внутрішніх справ, зокрема Донецької області. З початку АТО виїхав до Білгорода та розпочав роботу в координаційному штабі, який курирувався безпосередньо депутатами Держдуми Йосипом Кобзоном та Геннадієм Зюгановим.

Після цього співробітники ГРУ Генштабу РФ нібито вирішили, що йому потрібно повертатися в Україну "для просування як політична фігура або фігура національного діяча".

Він також розповідає, що згодом потрапив до Адміністрації президента до департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції.

- У ході роботи в цьому департаменті мені вдалося отримати інформацію серйозного характеру, її було передано співробітникам ГРУ та ФСБ, - зазначає агент.

За даними джерела УП у правоохоронних органах, в Адміністрації президента Петра Порошенка вищезазначений затриманий був службовцем не високого рангу. Цю інформацію підтверджує й агенція "Інтерфакс-Україна".