25 травня
Завантажити ще

Генштаб: окупанти намагаються прорватися під Ізюмом і друкують "агітки" для псевдореферендуму на Херсонщині

Генштаб: окупанти намагаються прорватися під Ізюмом і друкують
Фото: mil.gov.ua

Російські війська намагаються прорвати оборону підрозділів ЗСУ у районі Ізюму та встановити повний контроль над містом Маріуполь. Також окупанти роблять спроби покращити тактичне становище своїх підрозділів на Миколаївському напрямку. Про це свідчить оперативна інформація Генштабу ЗСУ станом на 06:00 10.04.2022.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямах суттєвих змін у становищі та діяльності військ противника не зафіксовано.

На Слобожанському напрямку ворог продовжує часткове блокування міста Харкова, здійснює обстріл міста з використанням реактивних та ствольних артилерійських систем та мінометів. Окупанти переміщують додаткові підрозділи до Ізюму для посилення угруповання на зазначеному напрямку.

У Донецькому та Таврійському операційних районах ворог робить артилерійські та мінометні обстріли на більшості напрямків. Проводить штурмові дії у місті Маріуполь, завдає авіаційних ударів, намагається захопити центральну частину міста.

На Южнобузькому напрямку противник вкотре намагався встановити контроль над населеним пунктом Олександрівка. Удачі не мав. Втратив ротну тактичну групу особового складу та техніки.

Російські окупанти продовжили обстрілювати з артилерії Нововоронцовку, Мар'янське, Новогригорівку та Шевченкове.

У зв'язку із значними санітарними втратами особового складу та техніки загарбники розгорнули військові шпиталі та ремонтні майстерні військової техніки на тимчасово зайнятих територіях Харківської, Запорізької та Херсонської областей.

У той самий час, за умов постійного надходження поранених військовослужбовців ЗС РФ, у госпіталях окупантів не вистачає кваліфікованого медичного персоналу. Крім того, у ворога є проблеми із запасами медичних препаратів, поповнення яких практично не провадиться. Також особовий склад ремонтних майстерень із відновлення техніки ворога змушений працювати цілодобово в умовах відсутності стабільного постачання запасних частин та агрегатів.

Зазначається прибуття ремонтно-відновлювальних бригад з території Ярославської області на проведення ремонтно-відновлювальних робіт залізничних колій на тимчасово зайнятих територіях Харківської області.

У населених пунктах Мелітопольського району Запорізької області російські загарбники продовжують обшук житла цивільного населення. Перевіряють документи, наявність автомобільного транспорту, запаси продовольства. Здійснюють допити про місця роботи близьких родичів та вимагають інформацію про колишніх співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців ЗСУ, учасників АТО/ООС.

У місті Нова Каховка окупанти використовують потужності місцевих друкарень для підготовки агітаційних матеріалів (брошур, буклетів, плакатів, бланків) для проведення так званого "референдуму створення Херсонської народної республіки".

У Луганській області посилюються заходи російсько-окупаційних адміністрацій щодо примусової мобілізації населення на тимчасово окупованих територіях.

На території Донецької та Луганської областей нашими воїнами за минулу добу відбито 8 атак ворога, знищено 4 танки, 8 одиниць броньованої та 7 одиниць автомобільної техніки противника.

Угрупуванням Повітряних Сил ЗСУ за попередню добу було вражено 13 повітряних цілей: 3 літаки, 1 вертоліт, 5 БПЛА та 4 крилатих ракети.

Британська розвідка до інформації українського Генштабу додає, що у відповідь на втрати російські окупанти прагнуть збільшити чисельність військ за рахунок особового складу, звільненого з військової служби з 2012 року. Зусилля з нарощування бойової могутності також включають спроби вербування добровольців у невизнаному Придністров'ї.