Завантажити ще

СБУ ліквідувала російські агентурні мережі у чотирьох регіонах: планували кібератаки та диверсії

СБУ ліквідувала російські агентурні мережі у чотирьох регіонах: планували кібератаки та диверсії
Фото: t.me/СБУкр

Служба безпеки України ліквідувала російські агентурні мережі, які здійснювали кіберакти та інформаційні диверсії проти України. Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

- На Житомирщині викрили ботоферму спецслужб РФ. Цей "інкубатор" із десятків тисяч фейкових акаунтів здійснював кібератаки на державні інформресурси та системи об'єктів критичної інфраструктури, - розповів він.

Також у Києві затримали "експерта з енергетичних питань", який співпрацював з російським інформагентством "Росія сьогодні", розповсюджуючи кремлівську пропаганду за мільйонні "гонорари" з РФ.

У Кіровоградській області чиновник одного із судів у соцмережах закликав до захоплення державної влади в Україні та виправдовував агресію РФ, розповів Дехтяренко.

Крім того, на Черкащині викрили двох колаборантів, які поширювали дезінформацію про ситуацію на фронті та виправдовували бомбардування українських міст.

Раніше Службі безпеки України вдалося нейтралізувати мережу ворожих коригувальників. Крім того, було затримано колаборанта, який готував списки українців, яких планували вбити.