Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 квiтня
Завантажити ще

Репортаж із Бородянки: окупанти не пускали рятувальників витягнути людей з-під завалів

Репортаж із Бородянки: окупанти не пускали рятувальників витягнути людей з-під завалів
Фото: автора

Список воєнних злочинів окупантів з кожним днем стає дедалі довшим. До Бучі, Ірпеню, Гостомелю, Маріуполю, Мотижину, про які дізнався увесь світ, приєдналася й Бородянка.

Невелике селище міського типу, розташоване приблизно за 55 кілометрів від Києва, стало ще одним місцем прояву нелюдської жорстокості. До війни тут мешкали близько 12 тисяч людей. Скільки залишиться опісля – невідомо. На сьогоднішній день вже у числі безвісти зниклих дві сотні людей. Скільки людей загинуло – сказати складно.

Тут, як і скрізь, сліди діянь рашистів видно вже на в'їзді до селища. Розстріляні автомобілі з написом "Діти". Знищені будинки, розграбовані магазини.

Тут авіація окупантів неодноразово скидала бомби на багатоповерхові житлові будинки. Пілоти чудово розуміли, що завдають удару саме по цивільній інфраструктурі і жертви серед мирних жителів будуть величезні. Перед очима стоїть повністю зруйнований під'їзд – з 9-го по перший поверх. Це результат влучення бомби. У тих, хто був у квартирах, не залишалося жодного шансу на порятунок.

Бомба повністю зруйнувала цілий під'їзд 9-поверхового будинку. Невідомо, скільки під завалами опинилося людей. Фото: автора

Бомба повністю зруйнувала цілий під'їзд 9-поверхового будинку. Невідомо, скільки під завалами опинилося людей. Фото: автора

Міська влада благала окупантів допустити рятувальників розібрати завали і врятувати хоча б тих, хто вижив. Але марно.

– У місті є близько 10 багатоповерхових будинків, зруйнованих російськими бомбами. У такій жорстокості немає жодного військового сенсу, – каже заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. - Під цими руїнами досі знаходяться тіла українців, яких нам не дали дістати одразу після бомбардувань.

Сьогодні перший день, коли рятувальники почали розбирати завали.

Розраховуємо за тиждень впоратися та надати Офісу президента інформацію про кількість загиблих. Бомбардування мирного міста – це те, що не бачила Україна з часів Гітлера, – продовжує розповідати Антон Геращенко.

 

Рятувальникам потрібна важка техніка, щоб підняти великі частини будівлі. Нині у Бородянці немає ані електрики, ані газу, ані води. Мобільний зв'язок працює з перебоями. Повернення до нормального життя якщо й станеться, то не скоро.

Фото
Фото
07 Квiтня 202210:52