Завантажити ще

Росія замінувала в Україні вже близько 80 тисяч квадратних кілометрів території

Росія замінувала в Україні вже близько 80 тисяч квадратних кілометрів території
Фото: t.me/kyivoda

Російські війська збільшують масштаби застосування заборонених протипіхотних мін в Україні і навіть випробують нові зразки цих боєприпасів на наших територіях. Про це заявила пресслужба МЗС з нагоди Міжнародного дня освіти з питань мінної безпеки.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну проблема мін та вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти.

- Через першу хвилю російської збройної агресії проти України у 2014 році очищення потребувало близько 16 тис. кв. км Луганської та Донецької областей, а сьогодні, за попередніми оцінками, йдеться вже про 80 тис. кв. км території України, - наголосили дипломати.

У той час як увесь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, Росія збільшує масштаби їх застосування в Україні і навіть випробує протипіхотні міни нового зразка, такі як ПОМ-3 («Медальон») та інші.

- Російська Федерація воює не лише з українськими збройними силами, а й із цивільним населенням України, грубо порушуючи закони та звичаї війни. Військові РФ масово встановлюють заборонені міжнародним правом мінипастки, відступаючи мінують продовольчі об'єкти, приватне житло та трупи людей. Крім того, загарбники свідомо мінують іграшки та блискучі предмети, на які можуть звернути увагу саме малюки. Так, вони хочуть убити наше майбутнє, - зазначили в МЗС.

В Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії Організація Об'єднаних Націй зафіксувала 3455 жертв серед мирного населення. З них 1417 убитих, у тому числі 121 дитина, та 2038 поранених, у тому числі 171 дитина.