Завантажити ще

ЗСУ звільнили від російських окупантів Вишеград (доповнено)

ЗСУ звільнили від російських окупантів Вишеград (доповнено)
Фото: t.me\Антон Геращенко

Збройні сили України витіснили російських окупантів із ще одного міста у Київській області – Вишгорода. Про це заявив 31 березня на брифінгу заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Олександр Грузевич.

За його словами, зараз місто Вишгород під контролем українських військових.

– Вишгород уже наш, під контролем. Найближчим часом, як я вже сказав, у нас будуть дуже хороші новини, - сказав Грузевич.

У своєму виступі Грузевич обмовився, сказав Вишгород, а не Вишеград, інформація про звільнення Вишгорода некоректна - там ніколи не було військ РФ. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі телемарафону UA Разом зазначила, що у виступі Грузевича йшлося не про Вишгород і не Вишгородський район, а про Вишеград. Це село Макарівського району Київської області. Воно розташоване на північ від траси в Житомирі.

Раніше Грузевич на ранковому брифінгу 31 березня поінформував, що за ніч було нараховано майже 700 одиниць техніки ЗС РФ, які відійшли від Києва у бік Іванкова, у бік білоруського кордону.

- Ми розглядаємо два варіанти: або це йде передислокація та перегрупування, або є ймовірність, що ці БТГ частково відходять і з'являться на Донбасі. Пропаганда Росії зараз повномасштабно розповідає про планове відведення своїх військ від Києва та Чернігова… Можу вам сказати, що частина сил ворог намагається відводити, але загалом перебудував свої стратегічні цілі: намагається всі сили кинути на схід, щоб вивести свої війська на адмінкордони Донецької та Луганської. областей, – зазначив він.

У той же час, як пояснив представник ЗСУ, сили, що залишаються навколо Києва, "досить немаленькі". Боятися їх нічого, але "шкоди вони можуть завдати". Грузевич нагадав, що ворог продовжує завдавати ракетних ударів по столиці. Щодо Київської області бригадний генерал запевнив, що "найближчим часом будуть дуже добрі новини".

28 березня було оголошено про повне взяття Ірпеня під контроль ЗСУ. 29 березня після переговорів у Стамбулі Росія заявила про “ кардинальне скорочення військової активності ” на Київському та Чернігівському напрямах. Проте українські військові, Пентагон та британська розвідка вважають, що справа не в "добровільному" зниженні активності, а в необхідності відновити боєздатність після значних втрат і перекинути частину військ на Донбас, де ворог збирає ударне угруповання для спроб оточення українських військ на лінії розмежування.