30 вересня
Завантажити ще

Єврейська громада України спростувала російську брехню про те, що у синагозі Умані націоналісти зберігали зброю

Єврейська громада України спростувала російську брехню про те, що у синагозі Умані націоналісти зберігали зброю
Фото: відеоекран \jewishnews.com.ua

Об'єднана єврейська громада України офіційно заявила, що всі синагоги та єврейські об'єкти в Україні використовуються виключно за призначенням для здійснення релігійної діяльності або допомоги членам єврейських громад та місцевому населенню. У тому числі й синагоги Умані. Про це йдеться в заяві, розміщеній 30 березня в телеграм-каналі організації.

Таким чином, ОЕОУ спростувала інформацію, яку раніше 30 березня озвучив офіційний представник міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков. Виправдовуючи завдані раніше удари по Умані, на брифінгу він заявив, що нібито єврейські об'єкти в місті використовуються «українськими націоналістами».

- Навіть виходячи з фото, опублікованого з провокаційною метою, очевидно, що ворота синагоги зачинені і в ній ніхто не знаходиться, - пояснили в об'єднаній громаді.

Фонд імені Рабі Нахмана в Умані підтверджує, що вказана у заяві синагога, яка є другою за розміром в Україні, була закрита з Рош а-Шана (який святкувався у вересні 2021 року) і після того моменту не використовувалася.

Що сказав Конашенков

Представник збройних сил країни-окупанта присвятив темі синагоги в Умані значну частину свого брифінгу 30 березня. Як доказ він пред'явив фото (воно опубліковано вище), яке, ймовірно, є стоп-кадр запису камери спостереження на будівлі навпроти. На фото видно, що на вулиці перед синагогою в автобус вантажаться люди в камуфляжі. При цьому і будівля синагоги, і ворота її двір закриті, на території нікого немає.

- 20 березня президент Зеленський, виступаючи з відеозверненням до ізраїльського Кнесета, звинуватив Росію в нібито ударах по місту Умань Черкаської області. Для посилення драматичного ефекту Зеленський заявив, цитую, що "це місце, яке щороку відвідують десятки тисяч ізраїльтян для паломництва". Хочу наголосити, у ході спеціальної військової операції російські збройні сили не завдають ударів по цивільних об'єктах. Тим більше, – по культових спорудах та будь-яких інших місцях громадського богослужіння, - нагадав представник Міноборони РФ.

Проте, за запевненням Конашенкова, саме "київський режим" використовує такі об'єкти як пункти збору та переправлення зброї та нацистів для участі у бойових діях.

- Сьогодні ми представляємо отримані від одного з членів єврейської громади Умані докази використання режимом Зеленського для цих цілей будівлі нової міської синагоги, розташованої на Шосейному провулку будинок 1. На зроблених 21 березня, тобто наступного дня після виступу Зеленського у Кнесеті, фотографіях зафіксовано формування на території синагоги двох колон із націоналістами. Звертаю увагу, що майно, зброю та боєприпаси, що зберігалися в будівлі синагоги, спочатку були завантажені націоналістами в кузови самоскидів, а потім замасковані під мішки з будівельним сміттям, – фантазує Конашенков.

Таким чином, роблять висновок окупанти, об'єкт іудейського культу в Умані нібито "навмисно використовується у військових цілях". Щоб у разі вогневого впливу щодо нього спровокувати конфлікт і політичний тиск єврейських релігійних організацій на Росію".