Завантажити ще

Росія проводить у Криму примусову мобілізацію на війну, чоловіки намагаються виїхати з півострова

Росія проводить у Криму примусову мобілізацію на війну, чоловіки намагаються виїхати з півострова
Фото: t.me/denisovaombudsman

Росія проводить у тимчасово окупованому Криму примусову мобілізацію для участі у війні проти України. Наразі чоловіки масово намагаються залишити півострів, але Росія закрила їм дорогу на материкову частину. Про це повідомляє омбудсмен Людмила Денісова.

- Традиційно призовна кампанія на півострові має стартувати у квітні, але вже на 29 березня у Сімферополі заплановано проведення інструкторсько-методичних зборів із головами призовних комісій, військовими комісарами районів та іншими посадовими особами та персоналом, які залучені до призовної кампанії. Кримчани вже активно отримують повістки. Щоб уникнути злочинних наказів, чоловіки призовного віку намагаються виїхати з території півострова через РФ, оскільки дорогу на материкову частину України закрито, - повідомила Денисова.

За її словами, серед тих, кого силою відправляють на війну з Україною, є і кримські татари, які не можуть скласти зброю через загрози застосування сили до їхніх рідних.

Раніше Денисова повідомила, що Україна більше не оприлюднюватиме кількість російських військовополонених через Женевську конвенцію.