29 травня
Завантажити ще

Ударом по Бердянську ЗСУ пошкодили ще два російські військові кораблі, капітани яких - зрадники України

Ударом по Бердянську ЗСУ пошкодили ще два російські військові кораблі, капітани яких - зрадники України
Фото: скрін відео\t.me\Олексій Гончаренко

Внаслідок удару ЗСУ по порту Бердянська було не тільки знищено БДК "Орськ ", але й завдано пошкоджень ще двом великим десантним кораблям - "Саратов" та "Новочеркаськ", які в терміновому порядку вийшли у відкрите море. Про це 24 березня повідомляє Міноборона України.

За даними Міноборони, на "Саратові" внаслідок удару сталася пожежа, здетонував БК. На "Новочеркаську" 3 загиблих та 3 поранених. Крім того, стало відомо, що командири двох пошкоджених десантних кораблів у Бердянську – зрадники України, які перейшли на бік ворога у 2014 році.

- Командир ВДК "Саратов" капітан 2-го рангу Володимир Храмченков, колишній командир СДК "Кіровоград" українських ВМС, у 2014 році зрадив присязі і перейшов на бік окупантів. Його "товариш" капітан 2-го рангу Юрій Павлов, командир ВДК "Новочеркаськ", на момент зради був старшим помічником командира ВДК "Костянтин Ольшанський".

На думку Міноборони, "вони слабкі" духом - у 2014 році не встояли і взяли "30 срібняків" у окупантів, і сьогодні завдяки їхньому "професіоналізму" у рашистів ще два БДК втратили боєздатність.

- Звертаємось до цих двох зрадників. У вас залишився єдиний шанс хоч трохи відбілити своє сумління: краще втопіть свої кораблі самі, ми вам за це навіть нагороду якусь дамо. Інакше, наблизьтесь до українських берегів ще раз, годуватимете наших азовських бичків разом із екіпажем "Орська", - звернулися до зрадників у Мінобороні.

У свою чергу, за даними "Думської", внаслідок обстрілу постраждали, окрім "Орська", ще три кораблі. На БДК «Саратов» спалахнула пожежа, і через загрозу вибуху його притопили на глибині п'ять метрів. А кораблі «Цезар Куніков» та «Новочеркаськ», які також зазнали пошкоджень, вийшли в море.

У Держприкордонслужбі розхвалили російського пропагандиста - здав "Орськ" із потрухами

Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко подякував пропагандисту телеканалу "Звезда" Валентину Гвоздєву за наведення на розташування БДК "Орськ" і назвав його "найкращим москальським пропагандоном". Раніше Гвоздєв зняв сюжет у Бердянську на фоні БДК, з якого вивантажували військову техніку, і докладно розповів про те, що війська окупантів на півдні України "не будуть ні в чому мати потребу"".

- Ми навіть запровадили додаткову спеціальну номінацію "Кацапський пропагандон року – гордість України". А перемагає він із докладним телевізійним сюжетом про великий десантний корабель «Орськ» Чорноморського флоту в порту Бердянська. Звичайно, були й інші лауреати, але за повноти розкритої теми конкурсна комісія була одноголосною, - зазначив Дейнеко. - Відтепер «Орськ» та орки, символічно, що ще й у дату, яка відзначає місяць незламності України, розляглися на дні Азовського моря, а інші бляшанки втекли за відомим і звичним для російських військових кораблів курсом.

Глава ДПСУ побажав російським пропагандистам інших не менш цікавих сюжетів для швидкої перемоги України.