Завантажити ще

Окупанти зганьбилися: нібито знайшли в Херсоні українські медалі "За взяття Криму". Але фейк вийшов незграбним

Окупанти зганьбилися: нібито знайшли в Херсоні українські медалі
Фото: t.me\Антон Геращенко

Російські окупанти вигадали черговий фейк, який мав був підтвердити нібито войовничі наміри України, якими РФ виправдовує власне вторгнення до суверенної країни. Про це у своєму телеграм-каналі розповів 24 березня радник голови МВС України Антон Геращенко.

Йдеться про інформацію, що з'явилася у російських телеграм-каналах про те, що у військкоматах тимчасово окупованого Херсона росіяни нібито знайшли медалі "За взяття Криму", які заздалегідь виготовили в Україні.

Це, за розрахунком пропагандистів, мало свідчити про те, що Україна збиралася військовим шляхом повернути собі не лише Донбас (ця фантазія повторюється як обґрунтування для агресії багатьма росіянами – від Путіна та Лаврова для пересічних користувачів соцмереж), а й Крим.

Інформацію про "медалі" опублікували багато російських телеграм-канали, зокрема пропагандист зі стажем colonelcassad, який висвітлював у позитивному ключі російську кампанію в Сирії. Повідомлення про херсонську знахідку опублікував телеграм-канал RT, але згодом видалив пост.

Геращенко перерахував ляпи авторів фейку, які сфабрикували його нашвидкуруч. Окупанти "посипалися" нюансами української мови, не зумівши достовірно зобразити нагородну книжку до медалі. Перша помилка - державна нагорода присуджується не "Наказом" (як у російському фейку), а Указом президента України (наприклад, як тут - №158/2022 ).

По-друге, Володимир Зеленський в українському правописі не "Александрович" (як у російському фейку), а Олександрович. Тобто правильні ініціали президента не В.А., а В.О.

По-третє, в офіційних документах взагалі не використовується по батькові президента - вони завжди підписані за стандартом - "В. Зеленський".

Крім того, є логічна нестиковка, на яку звертають увагу у соцмережах. "Взяття" Криму у випадку з Україною - невідповідне формулювання і навряд чи могло бути застосоване. Крим – український, тому коли це відбудеться, медаль назвуть "За повернення Криму". Виконання "Свідоцтва про нагородження" теж викликає запитання - все ж таки до держнагороди зазвичай додається більш якісно надрукований документ.

Росія продовжує наслідувати ключовий принцип своєї низькоякісної пропаганди - приписувати іншим те, що зробила сама. Тільки тепер ще зі зрушенням у часі. У 2014 році У РФ було випущено медаль "За визволення Криму", якою нагороджувалися причетні до окупації українського півострова. Тираж нагороди був випущений раніше, ніж Путін офіційно визнав, що Росія мала відношення до окупації півострова.