22 травня
Завантажити ще

На Луганщину скинули фосфорну бомбу, серед загиблих є діти

На Луганщину скинули фосфорну бомбу, серед загиблих є діти
Фото: t.me/luhanskaVTSA

У ніч на 24 березня, на 29-й день війни, окупанти зазнали Луганської області на ракетних ударах і фосфорних бомбардуваннях. Загинули чотири особи, серед яких дві дитини. Ще шістьох людей поранено, повідомив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.

За його словами, за добу в області пошкоджено або повністю зруйновано 31 об'єкт, з яких 23 будинки. Обстріляли жителі Сєверодонецька, Лисичанська, Рубіжного, Кремінної, Новодружеська, Воєводівки.

- Дуже важка ситуація в Рубіжному, де точаться бої серед міста... Ракетні удари завдано по Лисичанську та Новодружеську, а на Рубіжне авіація Росії почала скидати фосфорні бомби. Тому, на жаль, кількість жертв може бути значно більшою, - наголосив Гайдан.

За його словами, в області залишаються знеструмленими 35 населених пунктів: 14 частково, 21 повністю. 101526 споживачів знаходяться без світла.

Тим часом представник Росії в ООН Дмитро Полянський заявив, що РФ може використовувати ядерну зброю, оскільки «не можна загрожувати Росії і намагатися втручатися (у її справи)».

Фосфорні боєприпаси відносяться до типу запальних. Їх начиняють білим фосфором чи запальними речовинами на його основі. Білий фосфор самозаймається на повітрі та прилипає до будь-яких поверхонь. При попаданні на шкіру фосфор викликає важкі опіки і продовжуватиме горіти навіть усередині рани. Для того, щоб убити людину, достатньо лише грама даної речовини.

Міжнародні угоди забороняють застосування фосфорних боєприпасів, якщо громадянське населення підпадає під їхню дію.

Фото
Фото
24 Березня 202208:27