Завантажити ще

До Росії незаконно вивезли понад дві тисячі українських дітей

До Росії незаконно вивезли понад дві тисячі українських дітей
Фото: facebook.com/KulebaMykola

Міністерство закордонних справ заявило про незаконне вивезення з тимчасово окупованих територій до Росії понад 2 тисяч українських дітей. Про це повідомили у прес-службі МЗС.

"За отриманою інформацією, 19 березня російські окупаційні війська незаконно вивезли на територію Російської Федерації 2389 дітей, які перебували у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей. Примусове переміщення цивільного населення на територію держави-агресора, зокрема дітей, має ознаки викрадення. Такі дії є грубим порушенням міжнародного права, зокрема міжнародного гуманітарного права", - заявили у міністрстві.

Українські дипломати закликали міжнародне співтовариство негайно відреагувати на незаконне вивезення дітей, посилити тиск на Росію, щоб змусити її припинити варварську війну.

"Факти викрадення дітей, як і сотні інших фактів злочинів російських окупантів проти цивільних людей в Україні, ретельно документуються правоохоронними органами. Винних у цих злочинах буде притягнуто до відповідальності", – додали в МЗС.

Під час війни станом на ранок 21 березня загинуло 115 українських дітей, а поранено 148.