3 червня
Завантажити ще

Під Херсоном убито російського генерал-лейтенанта - командувача армії (оновлено)

Під Херсоном убито російського генерал-лейтенанта - командувача армії (оновлено)
Фото: t.me\unian

Після чергового результативного обстрілу херсонського аеропорту в Чорнобаївці артилерією ЗСУ за попередніми даними загинув командувач 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу ЗС РФ гвардії генерал -лейтенант Андрій Мордвічов. Про це на брифінгу 18 березня повідомив радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

- ЗСУ вдарили по аеродрому Чорнобаївки: знищили командний пункт армії РФ та самого командувача. Можливо, не лише він, а ще кілька генералів. Інформація уточнюється, – повідомив радник глави президентського офісу.

ОБНОВЛЕНО 19 березня Генштаб ЗСУ у добовому зведенні підтвердив ліквідацію Мордвічова.

Це вже третій успішний удар ЗСУ по летовищу в Чорнобаївці, який російські окупанти вперто продовжують використовувати як свою базу. Під час попередніх ударів ЗС РФ втратили велику кількість вертольотів та техніки.

Мордвічов Андрій Миколайович народився 14 січня 1976 року. У 2017 році був начальником Південно-Сахалінського гарнізону, приймав парад Перемоги у Південно-Сахалінську на посаді командира 68 армійського корпусу та у званні генерал-майора. У 2018 командував Парадом Перемоги у Новосибірську. Був начальником штабу 41 загальновійськової армії. 9 травня 2021 року був командуючим парадом у Волгограді, перебуваючи на посаді першого заступника командувача восьмої загальновійськової армії ПВО РФ.

Раніше під Харковом було ліквідовано іншого високопоставленого російського окупанта, генерал-майора Віталія Герасимова, та низки інших старших офіцерів. Тиждень тому в Україні було вбито командувача 29-ї армії Східного військового округу (ВВО) РФ генерал-майора Андрія Колесникова. 17 березня ЗСУ помстилися за Іловайськ і назавжди звільнили від участі у війні в Україні командира полку ВДВ РФ Сергія Сухарєва. Список високопоставлених російських військових, про загибель яких достовірно відомо, складається з понад 10 людей.