2 червня
Завантажити ще

В ефір російської програми "Время" увірвалася журналістка з плакатом "Нет войне". Вона вчилася на одному курсі з Маргаритою Симоньян

В ефір російської програми
Фото: відеоекран

У прямому ефірі російського "Первого канала" 14 березня під час прямого ефіру програми "Время" у кадр вибігла дівчина з антивоєнним плакатом. Вона опинилася за спиною ведучої Катерини Андрєєвої і кілька секунд показувала аркуш ватману, на якому було написано "NO WAR. Остановите войну. Не верьте пропаганде. Тут вам врут".

Російські ЗМІ швидко з'ясували, що дівчину звати Марина Овсяннікова. Вона є співробітницею "Первого канала" і їй стало соромно за пропаганду, яка звучала в ефірі, починаючи з 2014 року. Овсяннікову одразу ж затримали, і зараз вона перебуває в ОВС Останкіно, про це повідомляють її друзі.

Овсянніковій загрожує адміністративна справа: складено протокол за "модною" статтею 20.3.3 КоАП про військову цензуру за дискредитацію російських збройних сил. До неї виїхав адвокат, але в ОВС "Останкіно" дівчину не знайшов.

Чоловік співробітниці "Первого", яка вибігла в ефір програми «Время» із політичним плакатом, працює на Russia Today. За даними сервісу GetContact, його телефон записаний у інших людей як "Ігор Овсянніков, Russia Today" та "Ігор, режисер".

- До побачення, - відповів він, дізнавшись, що йому з проханням про коментарі дзвонить журналіст.

Марина Овсяннікова, як з'ясував телеграм-канал " Божена " - це Марина Ткачук (у дівоцтві) з ДТРК «Кубань». На початку 2000-х вона була місцевою кубанською зіркою, яка вела крайові новини. Марина навчалася на журфаку Кубанського університету на одному курсі з Маргаритою Симоньян, однією з найвідоміших російських пропагандисток, якій в Україні оголошено підозру.

"Соромно за те, що дозволяла зомбувати російських людей"

Перед виходом в ефір дівчина записала відеозвернення, в якому засудила війну в Україні.

- Те, що зараз відбувається на Україні – це злочин. І Росія – країна-агресор. І відповідальність за цей злочин лежить лише на совісті однієї людини. І ця людина Володимир Путін.

Мій батько українець, моя мати - росіянка. Вони ніколи не були ворогами. І це намисто на моїй шиї [у кольорах російського та українського прапорів – символ того, що Росія має негайно зупинити братовбивчу війну і наші братні народи ще зможуть примиритися.

На жаль, останніми роками я працювала на "Первом канале", займаючись кремлівською пропагандою, і мені зараз дуже соромно за це. Соромно за те, що дозволяла говорити брехню з екрана телевізора. Соромно за те, що дозволяла зомбувати російських людей.

Ми промовчали у 2014 році, коли все це лише розпочиналося. Ми не вийшли на мітинги, коли Кремль отруїв Навального. Ми просто безмовно спостерігали за цим антилюдським режимом. І зараз від нас відвернувся увесь світ. І ще десять поколінь наших нащадків не відмиються від ганьби цієї братовбивчої війни.

Ми, російські люди - думаючі і розумні, тільки в наших силах зупинити це безумство. Виходьте на мітинги, нічого не бійтеся, вони не можуть пересаджати нас усіх, – сказала журналістка на відео.

На сторінці "дівчини з плакатом" Марини Овсяннікової у фейсбуці у перші ж хвилини після того, як вона вийшла в ефір, з'явилися сотні коментарів зі словами підтримки та подяки.

Марина Овсяннікова для антивоєнного відео одягла намисто у кольорах українського та російського прапорів. Фото: facebook.com\Марина Овсяннікова.

Марина Овсяннікова для антивоєнного відео одягла намисто у кольорах українського та російського прапорів. Фото: facebook.com\Марина Овсяннікова.