Завантажити ще

Окупаційні війська завдали авіаудару Святогірській Лаврі, де ховалися біженці

Окупаційні війська завдали авіаудару Святогірській Лаврі, де ховалися біженці
Фото: svlavra.church.ua

Внаслідок авіаудару російських військових постраждала Свято-Успенська Святогірська Лавра у місті Святогірську Донецької області. Вибухова хвиля пошкодила приміщення Лаври, в яких проживала братія монастиря та біженці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП ).

У приміщеннях Лаври розбиті практично всі вікна, церковні споруди зазнали руйнувань різного ступеня, зазначили в УПЦ.

- Росія завдала по Лаврі авіаудару 12 березня о 22:00. Авіаційна бомба розірвалася за 50 метрів від мосту, що сполучає правий і лівий береги річки Сіверський Донець, - біля входу до монастиря. Внаслідок страшної сили вибуху у храмах Лаври вилетіли віконні рами. У лаврських готелях вибуховою хвилею вибито всі вікна та двері. Декілька поранених відвезли до госпіталю міста Святогірська, решті надано допомогу в обителі. Загиблих, на щастя, немає, – уточнили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури.

За словами керівництва Лаври, ні на території обителі, ні в місті не було жодних військових формувань.

Про початок "спецоперації в Україні" президент РФ Володимир Путін оголосив у ніч із 23 на 24 лютого. Тоді російські війська розпочали вторгнення одночасно в різних регіонах України, стріляючи та випускаючи ракети.