Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

У Маріуполі російські окупанти розбомбили пологовий будинок та дитячу лікарню, Зеленський назвав це звірством

У Маріуполі російські окупанти розбомбили пологовий будинок та дитячу лікарню, Зеленський назвав це звірством
Фото: скрин відео\Маріупольська міськрада.

Вдень 9 березня російські окупанти завдали прямого авіаудару по дитячій лікарні та пологовому будинку в Маріуполі. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив президент України Володимир Зеленський, констатувавши, що такі злочини вже ігнорувати неможливо і знову закликав захід закрити небо над Україною.

- Маріуполь. Прямий удар російських військ по пологовому будинку. Люди під завалами. Діти під завалами. Це звірство! Скільки ще світ буде співучасником, ігноруючи терор? Негайно закрийте небо! Негайно припиніть вбивства! Ви маєте силу. Але, схоже, втрачаєте людяність, - звернувся президент навіть не до росіян (безглуздо!), а до європейців.

На місці вибуху бомби - величезна вирва глибиною не в один людський зріст. Лікарня частково зруйнована та повністю виведена з ладу, що посилює гуманітарну катастрофу у Маріуполі.

На місці вибуху рятувальники розбирають завали у приміщеннях лікарні, кількість постраждалих та загиблих наразі не оголошувалась.

ОНОВЛЕНО о 18:45

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко в ефірі "UA разом" повідомив, що на даний момент кількість постраждалих внаслідок авіаудару по Маріупольському пологовиму будинку №2 - 17 людей пораненими серед медперсоналу та породіль, загиблих немає.

Авіаудар було здійснено на момент режиму «тиші», оголошеного та підтвердженого у т.ч. стороною РФ.

Крім того, Кириленко наголосив, що російські війська «цинічно зривають гуманітарні акції»: влаштовують бої за маршрутом проходження колон вантажівок.

 

Вирва від однієї з бомб, якими атакували дитячу лікарню та пологовий будинок у Маріуполі. Фото: t.me\Ukraine Now

Вирва від однієї з бомб, якими атакували дитячу лікарню та пологовий будинок у Маріуполі. Фото: t.me\Ukraine Now

Колишній заступник голови Національної поліції В'ячеслав Аброськін з посиланням на очевидців написав про те, що внаслідок авіаудару окупантів "багато вбитих та поранених".

Загалом за час блокади Маріуполя російськими окупантами загинули близько 1300 мирних жителів, повідомив радник мера міста Петро Андрющенко.