Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Що відбувається в регіонах та містах України: зведення Генштабу на ранок 8 березня

Що відбувається в регіонах та містах України: зведення Генштабу на ранок 8 березня
Фото: facebook.com/StratcomCentreUA

Найближчим часом російські окупанти планують кинути на Київ полк імені Рамзана Кадирова. У зв'язку з цим протягом 7 березня війська РФ перегрупувалися для штурму столиці, повідомили у прес-службі Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з посиланням на дані Генштабу.

До штурму російські окупанти планують долучити найбоєздатніші частини та підрозділи зі складу:
спеціального полку Росгвардії імені Рамзана Кадирова (Грозний),
27 загону СПП "Кузбас" (Кемерово),
604 центри СПП "Вітязь" (Москва). (Колишня ВПК "Вагнер").

Під час боїв у Харкова ліквідовано начальника штабу – першого заступника командувача 41-ї загальновійськової армії генерал-майора Віталія Герасимова, також убито та поранено кількох старших офіцерів штабу армії.

При спробі опанувати місто Ізюм противник зазнав втрат і відійшов. Російські окупанти вдалися до терору в місті, обстрілюючи цивільні приміщення та інфраструктуру.

Окупант намагається прорвати оборону Маріуполя, але успіху немає.

На Поліському напрямку противник силами окремих підрозділів зі складу 29, 35, 36 загальновійськових армій ЗС РФ, Тихоокеанського Флоту Східного військового округу та Повітряно-Десантних Військ ЗС РФ зосередився в районах населених пунктів Поліське, Кухарі, Бородяни, Биш.

На напрямі Бишева противник силами до двох БТГр зі складу 36 загальновійськової армії ЗС РФ здійснив маневр і намагається просуватися далі.

На напрямі Тарасівщини, Раківки противник зі складу 98-ї повітряно-десантної дивізії у взаємодії з БТГр 155 окремої бригади морської піхоти після форсування річки Ірпінь у районі Раківки почав наступ, але зазнав значних втрат у живій силі та техніці, втратив частин.

На Сіверському напрямку противник силами підрозділів зі складу 2, 41 загальновійськових армій ЗС РФ та 90 танкової дивізії Центрального військового округу проводить наступальну операцію з метою блокування Чернігова та підготовки до наступу на Суми.

На Слобожанському напрямку противник силами 1-ї танкової армії ЗС РФ (до 12 БТГр), 20 загальновійськової армії ЗС РФ (до 8 БТГр), 6 загальновійськової армії (до 2 БТГр) Західного військового округу, 14 армійського корпусу ЗС РФ (до 2 БТГр) ) основні зусилля зосереджуються на напрямках Канів, Новомосковськ. Намагається відновити наступ на Сєвєродонецьк силами 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Здійснює перегрупування та підготовку до штурму міста Суми.

На Донецькому напрямку противник силами до 7 БТГр 1, 2 АК та 150 мотострілецької дивізії 8 загальновійськової армії продовжує наступальні дії у напрямках на Дніпро та Запоріжжя, прагнучи вийти на адміністративні кордони Донецької області.

Для ведення наступальних дій у напрямку Сєвєродонецька здійснюється переміщення БТГр 150 мотострілецької дивізії. Спроби прорвати оборону на Волноваському напрямі.

На Таврійському напрямку противник силами окремих підрозділів 49-ї загальновійськової армії ЗС РФ, 22 армійського корпусу, 20 мотострілецької дивізії 8 загальновійськової армії ЗС РФ та Повітряно-Десантних Військ основні зусилля зосереджують у напрямках:

  • на Миколаїв – до 2 БТ;
  • на Вознесенськ - до 3 БТГр зі складу 49 загальновійськової армії ЗС РФ;
  • у Запоріжжі – до 4 БТГр 42 мотострілецької дивізії та 136 окремої мотострілецької бригади 58 загальновійськової армії ЗС РФ;
  • Мелітополь, Маріуполь – до 3 БТГр зі складу 19 мотострілецької дивізії 58 загальновійськової армії. Здійснює перегрупування військ щодо наступальних дій.

У Южнобузькому операційному районі противник зупинено на підступах до Миколаєва, проводить перегрупування військ для відновлення наступу.

Війна в Україні триває 13-й день. Російські війська весь цей час намагаються взяти великі міста країни, проте це досі не вдавалося жодного разу.