Завантажити ще

У Харкові внаслідок обстрілу пошкоджено Успенський собор

У Харкові внаслідок обстрілу пошкоджено Успенський собор
Фото: t.me/spravdi/1220

Внаслідок обстрілу, що стався днем другого березня, у храмі на честь преподобного Антонія Великого міста Харкова було вибито всі вікна та постраждали церковні начиння, повідомили на сторінці Харківської єпархії.

Постраждалих серед людей немає – всі, хто перебував у храмі, вчасно сховалися.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці – один із найстаріших православних храмів Харкова. П'ятий із дванадцяти офіційних символів міста. Побудований як дерев'яна церква у 1657 році. Перебудований на кам'яний храм у 1685—1687 роках. Згорів при пожежі 1733 року. Наново закладено 14 травня 1771 року, освячено 27 вересня 1780 року.

В 1924 храм закрили, а в 1929 частково розібрали. З 1924 по 1941 рік він служив будівлею міської радіостанції, у повоєнні роки – приміщенням для цехів швейно-фарбового підприємства. У 1950—1980-х роках зазнав комплексної реставрації. З 1990 - діючий храм Української православної церкви (Московського патріархату).

Розташований у центрі міста на Університетській гірці на березі річки Лопань. Квартал, який займає собор, обмежується Університетською вулицею, вулицею Квітки-Основ'яненко та Соборним провулком.

Обстріл Харкова ведеться з 24 лютого – моменту, коли Путін оголосив війну Україні. Місто постійно обстрілюють із ракет та артилерії. Є жертви серед мирного населення. Люди змушені годинами сидіти у бомбосховищах.

"КП в Україні" веде онлайн-хроніку всіх головних подій війни в країні. Побачити її можна тут.