Завантажити ще

СБУ попереджає: росіяни зламують українські сайти та публікують фейкові повідомлення про капітуляцію України. Не вірте!

СБУ попереджає: росіяни зламують українські сайти та публікують фейкові повідомлення про капітуляцію України. Не вірте!
Фото: ssu.gov.ua

В Україні 3 березня ворожі хакери масово атакують та зламують офіційні сайти громад та інших органів влади з метою дезінформації. Так, російські окупанти зламали сайти ОТГ на Волині та райдержадміністрацій, громад Вінницької області й Мостиської та Жидачівської громад. На них вони поширили фейк про "капітуляцію України". Інформація про капітуляцію не відповідає дійсності, зазначає прес-служба СБУ.

Зокрема, на офіційних сторінках територіальних громад Волинської області з'явилися публікації про капітуляцію України та підписання мирного договору з РФ від імені президента України.

- Напередодні ми попереджали про можливість розповсюдження дезінформації. Просимо всіх не реагувати та не поширювати недостовірну інформацію серед знайомих, у чатах та соціальних мережах. Повідомляйте про аналогічні повідомлення для їх оперативного видалення, - повідомив голова Волинської ОДА.

У свою чергу "Енергоатом" закликав жителів Енергодару, міста-супутника найбільшої в Європі Запорізької атомної станції, не вірити у фейкові звернення президента України щодо нібито капітуляції, які наразі транслюються на окремих місцевих сайтах.

"Декілька сайтів Енергодару транслюють нібито звернення президента України щодо капітуляції. Це зухвалий фейк. Окупанти всіма способами намагаються зупинити героїчний опір міста", – йдеться у заяві НАЕК у її телеграм-каналі у четвер о 18:15, після початку боїв на блокпосту на в'їзді до міста.

Раніше СБУ попереджала, що російські окупанти можуть вкинути у соцмережі дипфейк із зображенням Володимира Зеленського, де він повідомить про нібито капітуляцію України.