Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Жителі гарячих точок Донбасу намагаються залишити свої будинки

Жителі гарячих точок Донбасу намагаються залишити свої будинки
Фото: facebook.com/pavlokyrylenko.donoda

На сході України точаться бої, мирні жителі практично увесь час проводять в укриттях. Деякі населені пункти вже на межі гуманітарної катастрофи через неможливість підвезення продуктів та медикаментів, відсутність електроенергії, води та тепла.

Волноваха (Донецька область)

Гаряча точка на сході України, де вже розгортається гуманітарна катастрофа. Кілька днів мешканці міста сидять під постійним обстрілом бойовиків без можливості покинути місто, де закінчуються продукти та вода.

- Ми не можемо покинути місто ані на автомобілях, ані залізницею – перебиті рейки. Більшість будівель у місті знищено або пошкоджено обстрілами, нас буквально рівняють із землею. Ми цілодобово сидимо у підвалах, немає світла, тепла, води, - встигла вранці повідомити мешканка Волновахи Марина Лєксєєва, після чого телефонний зв'язок перервався.

Проте інший житель міста, Андрій, розповів, що вивезення мирних жителів автотранспортом таки проводиться – людей вивозять до Маріуполя.

- Потроху старих і дітей забирають до Маріуполя, розміщують разом із евакуйованими із селища Сартана, - зазначив він. – Прошу всіх перевіряти інформацію, що розлітається соцмережами, вона не завжди достовірно відображає те, що ми маємо.

Голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко повідомив, що на ранок 28 лютого «ведеться робота щодо надання зеленого коридору для завезення до Волновахи гуманітарної допомоги, медикаментів, продуктів, води, а також для евакуації мешканців».

Від місцевих жителів стало відомо, що у Волновасі практично не залишилося поліції – частина співробітників покинула місто разом зі зброєю, як і частина рятувальників, тому жителі гасили будинки, що горіли від обстрілів, самотужки.

Також у понеділок, 28 лютого, на житлові будинки селища Сартана поблизу Маріуполя було скинуто авіабомби з літака. Понад 200 жителів Сартани та Талаківки було доставлено до Маріуполя, близько 2000 людей виїхали самостійно.

Результати обстрілу Волновахи. Фото: facebook.com/pavlokyrylenko.donoda

Результати обстрілу Волновахи. Фото: facebook.com/pavlokyrylenko.donoda

Щастя (Луганська область)

З місцевими жителями важко зв'язатися через «стрибки» мобільної мережі. Проте вдалося дізнатися, що ситуація у Щасті дуже складна, тут також зруйновано та постраждало багато житлових будинків, інфраструктура міста.

- У нас у Щасті родичі, мої дядько і тітка, ми два дні не знали про їхню долю. Знали лише, що їх добряче обстрілюють. Дивом вдалося зв'язатися з місцевими жителями, які пішли до будинку рідні, знайшли їх живими, але сиділи вони у підвалі. Сказали, що бояться висунути носа назовні, у підвалі є запас води та продуктів, – розповіла мешканка Черкас Ольга Туровська.

За словами тих, хто може якось зв'язатися з жителями Щастя, евакуація з міста утруднена, але проводиться, хай навіть тонесеньким «струмочком».

– Везуть людей у сусідні села, розміщують у дитячих садках та школах, – повідомили місцеві жителі.

У місті є проблеми з електроенергією та газом, втім, не лише у місті, але й у навколишніх населених пунктах. Завезення продуктів та медикаментів поки що немає.

Розбомблені Сартана та Талаківка. Фото: facebook.com/pavlokyrylenko.donoda

Розбомблені Сартана та Талаківка. Фото: facebook.com/pavlokyrylenko.donoda

Мар'їнка (Донецька область)

- У нас ввели відучора комендантську годину з 22.00 до 05.00, якщо виходити – то тільки щоб рятуватися від обстрілу. Половина міста сидить без світла, половина - без води, але відчуття, що ми вже звикаємо жити і так. Зв'язок є, дякувати Богові, і автобус бігає в Курахово, - поділився місцевий житель Юрій Петрович. – Евакуаційні автобуси вивозять людей до Покровська раз на добу. Але це було до вихідних, зараз не знаю як. Мар'їнці взагалі не звикати жити під обстрілами. Сьогодні ми чуємо гучні постріли, що буде до ночі – сказати важко.

Ситуація у Мар'їнці напружена, але поки що контрольована. Мешканці перевіряють укриття та радіють, що хоча б десь є інтернет і мобільний зв'язок.