Завантажити ще

Верховний суд зняв відповідальність зі Стерненка за незаконне поводження зі зброєю

Верховний суд зняв відповідальність зі Стерненка за незаконне поводження зі зброєю
Фото: facebook.com/sternenko

Із колишнього лідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка Верховний суд зняв судимість за звинуваченням у незаконному поводженні з боєприпасами закрили. Це провадження суд закрив. Про це він повідомив у своєму Фейсбуці.

- кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 закрити через малозначимість (це про один патрон). За ст. 146 ("викрадення") залишити без змін. Але судимості тепер я не маю. Половинчаста, але однозначна перемога, – заявив Стерненко.

За його словами, рішення суду про викрадення оскаржуватиметься у Європейському суді з прав людини.

Йдеться про одеського активіста та екс-лідера регіонального "Правого сектору" Сергія Стерненка, якого 23 лютого 2021 року Приморський суд Одеси засудив до 7 років позбавлення волі, визнавши винними у викраденні депутата Лиманської селищної ради Сергія Щербича, а також у незаконному зберіганні.

Наприкінці травня Одеський Апеляційний суд замінив Сергію Стерненку 7-річний ув'язнення на один рік умовного покарання. Згідно з рішенням суду, за статтею 187 Кримінального кодексу "Розбій" провадження було закрито. За статтею 146 Кримінального кодексу "Викрадення" Стерненка визнано винним, але покарання не застосовано через закінчення терміну давності. За ст. 263 Кримінального кодексу "Незаконне зберігання зброї" підсудний визнаний винним та отримав 3 роки позбавлення волі із заміною на 1 рік умовно.