Завантажити ще

У Росії звинуватили українського студента в організації хвилі псевдомінувань

У Росії звинуватили українського студента в організації хвилі псевдомінувань
Фото: t.me/rian_ru

Представники російського ФСБ заявили, що до хвилі "мінувань" у Росії, Білорусі та ще у ряді сусідніх країн нібито причетні учасники "сваттингових" інтернет-спільнот. А організатором, за їхніми даними, начебто був 18-річний громадянин України Антон Осипчук. Про це повідомляє ФСБ Росії.

"У ході спільної роботи російських та закордонних правоохоронних органів встановлено, що до організації зазначеної злочинної діяльності причетні учасники так званих сваттингових інтернет-спільнот, а їх організаторами та адміністраторами були громадянин України Осипчук Антон 2003 року народження, уродженець Волинської області, який проходить навчання на факультеті безпеки Національного технічного університету України (Київ), а також його спільники", - заявили російські силовики.

У ФСБ Росії заявили, що фейкові повідомлення нібито поширюються для дестабілізації обстановки в Росії та суміжних державах, а також із хуліганства та задля вимагання грошей. Силовики затримали 14 людей, ними нібито керував український студент.

Проти затриманих порушено кримінальні справи про свідомо неправдиві повідомлення про теракти, фігурантам справи загрожує до восьми років колонії. Решту учасників шукають.

Хвиля псевдомінувань у різних містах Росії почалася наприкінці 2019 року і торкнулася судів, торговельних центрів, станцій метро, авіаційної та залізничної інфраструктури, шкіл, лікувальних закладів. На початку року повідомлення про вибухові пристрої у місцях масового скупчення людей почастішали.

Раніше стало відомо, що українські силовики запобігли теракту в Києві, яким керували представники однієї з білоруських держструктур.

Новини по темі: фсб студент мінування