7 серпня
Завантажити ще

У Запоріжжі, Львові та Бердянську "замінували" усі школи, учнів евакуюють

У Запоріжжі, Львові та Бердянську
Фото: facebook.com/Управління вибухотехнічної служби Національної поліції України

27 січня я ряді міст України знову шукають вибухівку у школах. Невідомі повідомили про замінування навчальних закладів у Запоріжжі, Львові та Бердянську.

Місцеве видання 061.ua повідомило, що наразі правоохоронці шукають вибухівку у школах Запоріжжя та Бердянська.

"Інформація про замінування надійшла до поліції близько 10-ї години. Невідомий повідомив про загрозу вибухів у всіх школах, а також торгових центрах Запоріжжя та Бердянська. Правоохоронні органи розпочали перевірку інформації. Евакуація того чи іншого навчального закладу проводиться виходячи із ситуації... Неправдиві повідомлення про замінування навчальних закладів Запоріжжя надходять щодня від початку тижня. Раніше небезпечні предмети на території шкіл не виявляли", - зазначає видання.

У Львові правоохоронці також перевіряють повідомлення щодо замінування всіх шкіл. Учнів усіх закладів евакуювали, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

"Сьогодні надійшло повідомлення про замінування всіх шкіл Львова. В управлінні освіти ЛМР зазначили, що навчальні заклади діють згідно з протоколом: евакуюють учнів та повідомляють батьків", - зазначили у відомстві.

Як повідомила Леся Васюта, керівник міського управління освіти, до СБУ надійшло повідомлення про замінування всіх шкіл Львова. Управління повідомило всі школи, тож наразі здійснюється евакуація дітей. Паралельно із цим співробітники шкіл повідомляють батькам, щоб ті забрали дітей додому.

Нині у приміщеннях навчальних закладів та прилеглі до них території перевіряють на наявність вибухівки.

Раніше міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що близько 70% повідомлень про замінування в Україні надходять із окупованих територій або з Російської Федерації. Він поінформував, що за цей місяць до МВС надійшло понад 500 повідомлень про замінування. Це половина всіх подібних заяв, які надійшли правоохоронцям за весь минулий рік.