Завантажити ще

Артем Рябчук розповів, як розстрілював товаришів по службі. Про мотиви - ані слова

Артем Рябчук розповів, як розстрілював товаришів по службі. Про мотиви - ані слова
Фото: facebook.com/anton.gerashchenko.7

Солдат-строковик Артем Рябчук, який відкрив вогонь по своїх товаришах по службі, розповів, що відбувалося в ніч масового розстрілу. Про мотиви своїх дій солдат не сказав ані слова. Раніше нардеп від "Слуги народу" Юлія Яцик назвала попередню причину інцидента. Нібито Рябчук два місяці тому попередив бійку між солдатами і розповів про неї керівництву. Його назвали "стукачем" і почали знущатися. Рябчук чекав два місяці, щоб отримати автомат і помститися.

"КП" в Україні" наводить його слова дослівно:

- Я сиджу у тривожній групі. Тривожна група має автомати. Автомати зберігаються у станиці. Це маленька така... скринька така, яка замикається. Я беру автомат. У нас у підсобці є такі – бежевого кольору. Там два магазини по десять набоїв.

Я заряджаю перший магазин. І стріляю по тих двох, які поряд. Це начальник варти та строковик зі старшого призову. Він примудрився втекти (посміхається). Після чого я знав, що бригада зв'язується з частиною кожні 30 хвилин. Я, щоб вона не доповіла, пальнув по ній. Після чого у відкритий сейф заходжу, забираю всі ріжки, які зміг, у відкритий ранець.

Опісля (іду) до будівлі заводу управління. Жінка не випускала мене. Я кажу їй: "Відкрийте, ключем. Треба терміново вийти". Вона – "Не можу, не можу, не можу".

Далі я вистрілив їй у голову. Після чого відкрив одну з дверей виходу і почав палити по замку, щоб він вилетів. У мене нічого не вийшло. Я поблукав заводом, знайшов місце, через яке можу перестрибнути. Перерізав дрот і перестрибнув через огорожу.

Опісля вийшов за територію заводу, почав ходити, петляти живими районами. Шукати притулок. Потім вийшов на трасу і зловив там машину легкову. За кермом була жінка. Вона мене підкинула. Після чого я пішов куди очі дивляться. Там покинута будівля.

На цьому відео обривається. Проте раніше ДБР заявляло, що стрілець сам попросив одну з мешканок села повідомити поліцію про його місцезнаходження. Мотиви його вчинку поки що невідомі, слідство не виключає версію про знущання з боку товаришів по службі.

Артем Рябчук розстріляв товаришів по службі близько 03:40 ночі в Дніпрі на "Південмаші" 27 січня. Він відкрив вогонь по людях у підсобному приміщенні, в якому було близько 22 людей. П'ятеро загинули - чотири чоловіки та жінка. Наймолодшому з них було 19 років. Ще п'ятеро поранено. Затримали його зі зброєю близько 9-ї ранку неподалік Дніпра.

Фото
Фото
27 Сiчня 202210:58