26 червня
Завантажити ще

Українські діти масово замовляють "мінування" шкіл у телеграм-каналі

Українські діти масово замовляють
Фото: usnotv із сайту pixabay.com.

Журналісти виявили у месенджері "Телеграм" канал, де пропонують замовити повідомлення про мінування. Школярі платять власникам онлайн-спільноти гроші, щоб ті заявили про замінування їхніх навчальних закладів. Про це повідомляє запорізький інформаційно-аналітичний портал Акцент.

- Зловмисник створив свій канал у телеграмі (ред. назву не вказуємо, щоб не робити реклами), в якому він приймає "замовлення" на мінування у різних країнах та містах. У спеціальному чаті його підписники-школярі пишуть сотні повідомлень за хвилину з проханнями замінувати їхню школу. Також, як зазначено на сторінці, він це робить за гроші. Проте, не варто виключати того, що створення даного телеграм-каналу - відволікаючий маневр, на якому використовують реальне бажання дітей не вчитися, і це одна зі схем кібертерористів, - сказано в повідомленні.

26 січня, за даними видання, зловмисник анонсував мінування у Запоріжжі, Чернігові та Хмельницькому. Згодом у Запоріжжі справді сталося лжемінування. У цьому місті школи минують третій день поспіль.

За даними міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, 70% повідомлень про мінування надходить із РФ та Білорусі. У МВС припустили, що це є частиною гібридної війни.

akzent.zp.ua

akzent.zp.ua

akzent.zp.ua

akzent.zp.ua

akzent.zp.ua

akzent.zp.ua

akzent.zp.ua

akzent.zp.ua