Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На Київщині ексчиновника підозрюють у захороненн токсичних важких металів

На Київщині ексчиновника підозрюють у захороненн токсичних важких металів
Фото: gp.gov.ua

Правоохоронці підозрюють колишнього директора комунального підприємства у Київській області в причетності до захоронення токсичних важких металів на території області. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

- Підозрюваний, будучи директором одного з комунальних підприємств Вишгородського району, з 2016 до 2019 року організував та забезпечив безперешкодне ввезення на територію звалища виробничих відходів одного із суб'єктів господарювання. Надалі ці відходи захоронювалися у спеціально створених котлованах поза полігоном на приватних земельних ділянках, - зазначено у повідомленні.

За даними слідства, для незаконного захоронення відходів ексчиновник надавав відповідні вказівки підлеглим та використовував матеріально-технічні ресурси очолюваного ним підприємства. А за пропуск завантаженого відходами транспорту він отримував гроші.

- Правоохоронці встановили три ділянки, на яких виявлено захоронення понад 100 металевих бочок, що містять небезпечні речовини, зокрема нафтопродукти та важкі метали І класу токсичності. Також, під час огляду проведено заміри повітря на вміст шкідливих речовин та виявлено пари сірководню та аміаку, - наголосили у відомстві.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, внаслідок дій чиновника сталося засмічення земель небезпечними відходами, що завдало шкоди державі. Слідчі повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 28 "Вчинення кримінального злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією" та ч. 2 ст. 240 "Порушення правил охорони чи використання надр" Кримінального кодексу.

Фото
Фото
25 Сiчня 202219:12