13 серпня
Завантажити ще

70% повідомлень про замінування надходять з окупованих територій та Росії

70% повідомлень про замінування надходять з окупованих територій та Росії
Фото: facebook.com/moden.ua

Близько 70% повідомлень про замінування в Україні надходять із окупованих територій або з Російської Федерації. Про це повідомляє МВС із посиланням на заяву міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського в ефірі програми "Подробиці тижня".

Він поінформував, що за цей місяць до МВС надійшло понад 500 повідомлень про замінування. Це лише половина всіх подібних заяв, які одержали правоохоронці за увесь минулий рік. І свідчить про те, що псевдомінування все частіше використовується як інструмент гібридної війни, зазначив міністр.

За даними кіберполіції та інших правоохоронних органів, які розслідують ці справи, близько 70% таких повідомлень надходять або з окупованих територій, або з РФ. Ще частина - з Республіки Білорусь, і лише одне з п'яти повідомлень надходить із території України. Це не тільки дзвінки, але й повідомлення електронною поштою.

- Дуже складно встановити суб'єкта, який надіслав це повідомлення, бо найчастіше ми доходимо до певної межі. Наприклад, IP-адреса, яка прив'язана до електронної пошти і знаходиться на території РФ, - розповів Денис Монастирський.

Глава МВС зазначив, що в Україні до таких правопорушень часто причетні неповнолітні. Вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, але кожен має зрозуміти, наскільки велику шкоду це завдає мешканцям міст, тим, хто прибуває до аеропорту, на вокзал або просто ходить до школи.

- Насамперед хочу сказати, що всі понад 500 повідомлень виявилися фейковими. На жаль, це означає, що мінімізувати їх найближчим часом буде дуже непросто, тому що це справді один із інструментів гібридної війни. Чи відпускати дітей до школи? Так, звичайно! Ми повинні наголосити, що це не припинить звичайного життя. Діти ходитимуть до шкіл, працюватимуть держустанови та торгові центри, – наголосив Монастирський.

Сьогодні, 24 січня, в Україні зафіксовано чергову хвилю псевдомінувань. Від самого ранку школярі Кривого Рогу не змогли повернутися до очного навчання через повідомлення про масове замінування шкіл. Тим часом у Миколаєві правоохоронці евакуювали працівників мерії через нібито закладену в будівлі вибухівку.